Який акумуляторів краще — тест акумуляторів

Який акумуляторів краще — тест акумуляторів

1 2848

Першим можливості взаємодії сірчаної кислоти і свинцю оцінив французький фізик Гастон Планте. І хоч часу з 1859 року спливло чимало, будова акумуляторів XXI століття не змогла б здивувати французького вченого. Аноди і катоди акумулятора, як і раніше, складаються з свинцю, правда, тепер це сплав з сурмою або кальцієм. Замість пошуку матеріалів виробники ускладнюють конструкцію електродів, а електроліт в рідкому стані зустрічається все рідше, витісняється технологіями GEL і AGM.

Втім, перетворення сірчаної кислоти у воду і назад з супутнім цьому відновленням і окисленням свинцю навряд чи цікавить пересічного автолюбителя. На першому місці стоїть довговічність акумулятора, на другому — здатність працювати при низьких температурах (струм холодної прокрутки, який визначається за ГОСТ при -18 °C). Номінальна ємність акумулятора важлива, але у списку достоїнств перше місце цього фактору відводити не варто, оскільки розкид невеликий, так і ємність вище рекомендованої призведе до недозаряду. А ось резервна ємність (здатність акумулятора підтримувати напругу не вище 10,5 при вимкненому генераторі) — один з найважливіших параметрів, і різниця між акумуляторами може вимірюватися двозначними числами.

На відео — вибір автомобільного акумулятора:

Кращі акумулятори 2014 року

Акумулятори — не той товар, при покупці якого уважно вивчається дата виготовлення. Ніякого особливого помилки тут немає: старі акумулятори гібридного і стибітного типу раніше рекомендувалося вводити в експлуатацію не більше ніж через три місяці після дати виробництва. До сучасним моделям це не має відношення: термін служби повинен починатися від 6-7 років, а введення в експлуатацію рекомендований до закінчення півтора років після дати виробництва.

Стан акумулятора визначається напругою розімкнутого ланцюга. Значення цього тесту не повинна бути нижче 12,5, звичайно, якщо маються на увазі акумулятори, розраховані на роботу в мережі 12 Ст. При дотриманні цього параметра ніякі інші обмеження не заважають пристрою брати участь у тестуванні. Як показує практика, нові моделі мають перевагу перед старими апаратами за рахунок конструкції, але вартість цих поліпшень відповідає не завжди.

Аутсайдери

У списку аутсайдерів можуть виявитися два види акумуляторів: пропоновані за надто високою ціною і відверто неякісні. І якщо дорогі Bosch чесно намагаються претендувати на звання кращих акумуляторів, то батареї Eneus Perfect з Кореї здаються досить сумнівним придбанням. У списку обладнання, зарекомендував себе з гіршого боку, можна побачити наступні моделі:

 • Moll MG Standard — 290 грн здаються перебором при показниках від мінімальних до середніх і відмову працювати вже при -18 °C;
 • Titan Euro Silver — ціна батареї з Нижнього Новгорода (2700 грн відноситься з резервної ємністю в дві години, але не відповідає низькими показниками пускового струму;
 • Banner BULL POWER — 2900 грн за відмову працювати на морозі здаються вимогою неадекватним;
 • Centra FUTURA — компанія пропонує віддати 2700 гривень за акумулятор, не здатний працювати при -18 °C і володіє резервної ємністю 97 хвилин;
 • Big Sity — навіть 1300 грн переплатою за низьку якість виготовлення і нульову надійність;
 • CHAMPION Pilot Drive — середні і низькі показники за ціною в 2100 грн;
 • EcoStart — модель виробництва компанії «Джерело Струму Курський» демонструє недовговічність роботи, так що ціна 1700 грн невиправдано завищеною;
 • ATLAS BX Dynamic power — акумулятор продається за ціною в 2500-2700 грн, але демонструє таке зниження енергії пуску на морозі, що впору хапатися за голову. І це при невисоких параметрах і середньої резервної ємності;
 • cobat ENERGY — виробником заявлено середні показники пуску і ємності, що відповідає ціні 2200 грн відгуки покупців про вироби цієї фірми вкрай негативні.

Аккумулятор ATLAS BX Dynamic power

Акумулятор ATLAS BX Dynamic power

Ні риба, ні м’ясо

Існує певна категорія акумуляторів, виробники яких забезпечують мінімальну надійність, вимагаючи за неї більш чи менш адекватну суму. У відгуках можна знайти різні думки, оскільки якість збірки не завжди на висоті. При цьому всі представники категорії виконують мінімальні тести, показують середню резервну ємність, мають захист від замикання та індикатори заряду, але слабким місцем завжди є пуск на морозі:

 • Bosch Silver — середні показники пуску при непоганий резервної ємності, але ціна 2800 грн зволяє боротися за лідерство;
 • Atlant Export — продукція з дружньої нам республіки Казахстан тестується на надійність і великих нарікань не викликає, але 2300 грн — завищена ціна за слабкий струм холодної прокрутки і резервну ємність трохи вище норми;
 • Extra Start — бравое назва закінчується на ціні, оскільки крім вартості в 1700 грн ніяких переваг не спостерігається;
 • Topla Energy — непогана резервна ємність, але слабкі показники на морозі (2400 грн);
 • Ista Standard — той же принцип реалізації товару, що й з Extra Start (ціна становить 1600 грн) дає перевагу над конкурентами, але істині відповідає лише заявлена ємність;
 • Bars Gold — ще один представник Казахстану, який міг би опинитися в десятці кращих, але спіткнувся на випробуваннях при сильному морозі (-29 ºC), а в іншому акумулятор показує непогані результати для обладнання з кальцієвими електродами вартістю нижче 2000 грн;
 • Zubr Premium — з низьким саморозрядом білоруська компанія бореться, використовуючи в анодах і катодах кальцій, а силу пускового струму нарощує за рахунок активної маси і кількості електродів. Ціна 2000 грн відповідає непоганим показниками, але відгуки покупців попереджають про те, що проблеми з акумулятором можуть виникнути швидше, ніж цього хочеться.

Аккумулятор Zubr Premium

Акумулятор Zubr Premium

Енергійна десятка

EXIDE Premium

Чим ближче до вершини, тим більше щільність. Розкиду по резервної ємності або енергії пускового струму, за винятком показників лідера, тут не спостерігається. Акумулятори EXIDE Premium непогано тримаються при тестуванні резерву (115 хвилин), проте при падінні температури нижче -20 ºC енергія пуску значно падає, що слабо співвідноситься з ціною в 2,6-2,8 тис. грн.

Аккумулятор EXIDE Premium

Акумулятор EXIDE Premium

Компанія застосовує у своїй продукції такі технології, як AGM, але деякі акумулятори можуть бути доповнені клапанним регулюванням VLRA. Заявлений ток — 640 А при ємності 64∙год. Відгуки різні, але серйозних нарікань по надійності немає.

TYUMEN BATTERY Standart

Не варто плутати цю батарею зі своїм дорогим варіантом. Резервна ємність — 109 хвилин, але в магазині вам можуть продати товар, який залежався до такої міри, що акумулятор пропрацює не більше півгодини. В іншому обладнання демонструє середні показники з невеликим просіданням при температурі нижче -25 ºC.

Аккумулятор TYUMEN BATTERY Standart

Акумулятор TYUMEN BATTERY Standart

За це виріб «Тюменський акумуляторний завод» просить 2000 грн. Пусковий струм — 520 А. Заявлена ємність — 60 А∙год.

ЗВІР

Батарея з Сибіру виправдовує свою назву, вже кілька років потрапляючи на високі позиції в рейтингах. Проте тест автомобільних акумуляторів 2014 року показує, що з розвитком «звіриних» технологій, справи йдуть не дуже. 109 хвилин резервної потужності і непогані показники енергії пуску при будь-яких температурах раніше дозволяли обходити конкурентів. Однак правила змінилися, і один з претендентів крок вперед не зробив.

Аккумулятор «Зверь»

Акумулятор «Звір»

Хороші, але не ідеальні показники струму холодної прокрутки (заявлено 600 А) не дозволяють «Звірові» боротися за лідерство. Однак покупці оцінюють 2500 грн як адекватну вартість якості. Довговічність батареї відзначена у відгуках.

VARTA BLUE Dynamic

106 хвилин резервної ємності — не найкращий показник. Виконуючи норматив, батарея не блищить при звичайних тестах пускового струму, але несподівано добре показує себе при низьких температурах. Не варто забувати і про те, що батареї Varta традиційно опиняються на високих позиціях у рейтингах акумуляторів, а така стабільність дорогого коштує. Відгуки підтверджують припущення про довговічність моделі.

Аккумулятор VARTA BLUE dynamic

Акумулятор VARTA BLUE dynamic

Серія Blue Dynamic позиціонується як акумулятори, призначені для використання при низьких температурах. При виготовленні основних елементів використовується срібло, що впливає на пускові струми і опір корозії. Пориста структура зі скла (AGM) утримує електроліт, а для уловлювання газу та акумуляції конденсату під кришкою є спеціальний елемент. Не відлякує навіть ціна 2500 грн.

АКТЕХ

Якщо б мова йшла тільки про резервної ємності, серед акумуляторів цим батареям не знайшлося рівних — 124 хвилини. По енергії холодного пуску (заявлено 550 А) Aktex змагається з середняками, але зовсім низькі показники можна побачити при -30 °C. Незважаючи на це падіння, не можна не відзначити ємність, так і ціна (2200-2500 грн) за довгограючий «Енерджайзер» не здається надто завищеною.

Аккумулятор АКТЕХ

Акумулятор АКТЕХ

Цікаво відзначити, що в рейтингах акумуляторів продукція цієї фірми неухильно йде вгору. З року появи на українському ринку (2005) Aktex безперервно удосконалюється, і результат приходить у вигляді споживчого інтересу. Від гібридної технології (сурма + кальцій) компанія не відмовляється принципово.

TAB Polar

Ні в одному з показників ці батареї не є лідерами, хоча 122 хвилини резервної ємності — високий результат. Струм холодної прокрутки і пускові струми при кімнатній температурі — добре, але не ідеально. При -30 °C справи йдуть дуже погано, що підтверджується відгуками власників.

Аккумулятор TAB Polar

Акумулятор TAB Polar

Ціна за ці усереднені показники — 2700-2800 грн. Претензій по надійності пред’явити батареям не вийде, оскільки негативні відгуки відсутні. Це хороший, добротний продукт.

ROYAL

Акумулятори виготовлені тією ж фірмою, яка постачала українському покупцеві відомі батареї «Медаліст». 112 хвилин резервної ємності, але відмінні показники струму холодної прокрутки. Добре себе показує Royal і при глибокої розрядки.

Аккумулятор ROYAL

Акумулятор ROYAL

Висока надійність. При температурах нижче -25 °C показники вище середніх, але трохи гальмує купівельний інтерес ціна в 3000-3400 грн. Чи стане «Рояль» наступником «Медалісти», покаже час, а поки що пропозиція не здається найпривабливішим.

A-Mega

Акумулятор ємністю не блищить — 112 хвилин резерву. Однак тестування струму холодної прокрутки показує відмінний результат. Дані за єдиним струму співвідносяться з показниками, заявленими виробником. При низьких температурах батарея також на висоті, хоча до лідера не дістає.

Аккумулятор A-mega

Акумулятор A-mega

Відгуки говорять про надійність. Ціна за це задоволення — 2800 грн. З мінусів можна назвати хіба що середню ємність.

MUTLU Silver Evolution

Така ж ціна, як за A-mega, але кращі показники за всіма параметрами, включаючи тестування при низьких температурах. Турецькі батареї не перший рік добираються до високих позицій в подібних рейтингах, хоча раніше їм заважали показники при низьких температурах. Зараз все в порядку, крім пуску при -30 °C, де більшість «Енерджайзерів» показує кращий результат.

Аккумулятор MUTLU Silver Evolution

Акумулятор MUTLU Silver Evolution

Резервна ємність — 118 хвилин. Пусковий струм — 550 А. Ціна — 2600-2800 грн.

TYUMEN BATTERY Premium

Тюменський акумуляторний завод сміливо міг би підняти ціну на добру тисячу гривень, однак поки що вона тримається в районі 2000 грн. Лось на емблемі заводу висік справжній феєрверк: лідерство за Premium за всіма статтями, крім, мабуть, резервної ємності (121 хвилина). За показниками пускових струмів і роботи за кордоном -25 °C Лідер підтверджує свою назву, відпрацьовуючи бездоганно.

Аккумулятор TYUMEN BATTERY Premium

Акумулятор TYUMEN BATTERY Premium

Компанія використовує власну розробку — модифікатор активної маси. Ця паста дозволять досягти відмінних показників пускових струмів, але лідерство акумулятора в рейтингу є результатом та хорошою складання. Окремо потрібно відзначити технологію DSP, оскільки її використання зазвичай призводить до неадекватного подорожчання батареї.

Акумулятори для зими

Не завівся, — ця фраза звучить як вирок чи не кожне зимовий ранок. Як вибрати правильний акумулятор для зими, щоб не знати проблем весь холодний сезон?

Малосурьмянистые батареї швидко заряджаються і швидко розряджаються. Кальцієві не відновлюються після глибоких розрядів. Гібридні заряд тримають краще.

Для запуску двигуна важливий показник струму холодної прокрутки, чим більше цифра, тим краще. Показник 480 А/h непогано, але в 600 A/h краще. Взимку холодного акумулятору доводиться запускати мотор з густим маслом, навантаження на батарею збільшується, а зарядка починається, тільки коли батарея зігрілася і тільки на ходу автомобіля. На холостих обертах зарядки немає.

У мороз на повне відновлення батареї після запуску йде приблизно годину при безперервному русі, а якщо їхати недовго, наприклад, до роботи, то вашого акумулятора надовго не вистачить. Кілька поїздок і одного разу вранці ризикуєте не завести автомобіль.

Zimowe-problemy-z-samochodem

Необхідно стежити за рівнем заряду акумулятора, тому незайвим буде індикатор, який повідомить про мінімальну зарядці батареї всплитием поплавця. Така опція передбачена в акумуляторі Звір. Батарея має бути чистою не тільки зовні, але і в отворах не повинен накопичуватися сміття.

Який акумулятор краще взимку експлуатувати допоможуть виявити проведені тести.
Основні споживачі електроенергії в автомобілі забирають близько 25 А (свічки, двірники, фари, пічка, кондиціонер). За Гостом розрядиться акумулятор повинен не раніше 98 хвилин.

При проведенні випробувань у лабораторних умовах були взяті стартерні батареї ємністю 60 А/h:

 1. Малосурмянистая Sputnik (Sb/Sb) 1700 грн. Нормальний показник.
 2. Кальцієва Black-Horse (Ca/Ca) 1837 ргрн Цей акумулятор здався першим.
 3. Гібридний Звір (Ca+) 2600 грн При тесті протримався найдовше.
 4. Гібридна Varta Blue Dynamic (Ca/Ag) 2900 грн. Хороший показник.

При випробуваннях на стенді в динамометрической лабораторії, при вимкненому генераторі і включених споживачів струму в автомобілі, найгірший результат знову показав Black-Horse, він дотягнув до показників Держстандарту. Найдовше можна їхати на Varta Blue Dynamic, Звір поступився їй всього 7 хвилин. На цих акумуляторах при швидкості 40 км/год можна проїхати понад 30 км шляху.

Кращі акумулятори для зими не ті, що дорого коштують і носять звучну назву, а ті, які правильно підібрані для конкретного автомобіля і вчасно заряджаючи.

1 Комментарий

Пожалуйста, оставьте свой комментарий

*

загрузка...