Як єврономери вплинули на авторинок України

8
1212
авто из Европы

У 2017 році в Україну ввезли кілька сотень тисяч нерозмитненого секонд-хенду з еврономерами і менш 80 тис. нових легковиків . У той же час вітчизняні автозаводи в 2017-му видали з конвеєрів за рік менше 8 тис. легкових машин, передає 24 канал.

Звичайно, на сумні для автопрому підсумки року вплинули не тільки масові “поставки” напіввбитої техніки на єврономерах. Українці також активно ввозили і розмитнювали іномарки за “пільговими” акцизами – їх ввезли майже стільки ж, скільки продали нових.

Насправді “бляхи” суттєво підкосили внутрішні перепродажі вживаних легковиків і буквально обвалили ціни на ринку. Але в цьому є і плюс – раніше ціни на старі автомобілі були досить високими, а зараз вони стали доступнішими українцям. Втім, мінусів значно більше.

Вплив ввезення вживаної техніки на продажі нових автомобілів бюджетного сегменту (в першу чергу В – і С-класів) також є. Логіка багатьох покупців зрозуміла і проста: навіщо купувати за $ 8 тис. новий Lanos, якщо можна купити за $ 3 тис. справжню BMW? Так, у віці і добряче пошарпану, але зате з трилітровим мотором і шкіряним салоном!

Але це ще півбіди. На думку експертів, головна неприємність, яку несуть з собою підсумки року у вигляді тисяч нерозмитнених іномарок з європейських шротів – деградація автомобільної галузі України в цілому. Масове поповнення (з-за кордону!) автопарку вживаними автомобілями з малим залишковим ресурсом означає крок назад для транспортної інфраструктури.

Якщо порівнювати стару “беушку” з новими, нехай навіть бюджетного класу автомобілями, то існує відразу кілька ознак втрати автомобільної “цивілізації”. По-перше, зниження завантаження мережі офіційних автосалонів з широким штатом співробітників і відповідними податками в казну. По-друге, непотрібність фірмових СТО з високим рівнем сервісу і кваліфікованим персоналом. По-третє, вимирання супутньої інфраструктури – банківське кредитування, лізинг.

І нарешті, це зупинка українських автомобільних заводів, які в кращі роки випускали майже півмільйона легковиків, вантажівок і автобусів. Природно, з відповідним завантаженням сотень суміжних підприємств та мільйонними відрахуваннями у казну. Сьогодні легкові автомобілі худо-бідно випускають лише два заводи – “Єврокар” і ЗАЗ, а ще десять років тому повноцінних заводів було вдвічі більше, а обсягів продукції – в сотні разів більше.Замість цього – машини з третіх рук, напівлегальні ділки-перекупники, придорожні торгові майданчики, гаражі з “дядьком Васею”, кустарні доопрацювання для спрощення ремонту, мийка з відра та інші принади тіньової економіки. Ніхто з них не платить ніяких податків у казну держави, але при цьому усі хочуть їздити європейськими дорогами…

Подібне вже мало місце в історії України, коли в 1990-х роках відкрилися кордони і у країну хлинув потік пошарпаних іномарок. Бізнесу і владі коштувало чималих зусиль і багатьох років, щоб побудувати в країні цивілізований ринок автомобілів та супутніх послуг, і разом з ним – справжню автомобільну цивілізацію. Невже доведеться починати спочатку?

8 КОММЕНТАРИИ

 1. А всі ті вище перераховані так гарно заробляли… ЕХ, шкода їх :)

 2. Апоблема з єврономерами вирішується геніально просто. Вижати урядовий указ і обов’язково зареєструвати всі «євробляхи». Наступить повністю прогнозована і контрольована ситуація. У іншому рвзі це штучне нагнітання істерії.

 3. Вчіться у Путіна який не іде в Європу і не запустив євро-хлам а запустив нові заводи по випуску Фольцваген,Форд ,Рено,Фіат, і інші вдало оригінал модифікувавши.Подивіться на яких авто зараз їздять кацапи а на яких старухах українці…… .Подивіться на сусідів східно-європейців ,які їздять на битих авто із Заходу і де їх авто-промисловість ,повністю ліквідована ,саме це і чекало Україну десяток років назад ,про це пророкували аналітики….Іще продайте землю чужим інвесторам і будете дивуватися про стан свого агро-промислового комплексу.І тоді побачим хто путний а хто безпутний……Ви хоть якість палива доведіть до Натовських стандартів не говорячи про кацапські стандарти до яких теж далеко….

 4. Закрутите гайки этим БляХерам !! пропишите закон и защимите их!! ато они решили ,что самые хитрожелтые, а все нормальные владельцы авто типа дураки!! и никакой пощады, нарушают закон? !! Пусть платят или забирайте авто!! надо убрать этих хитрых беспредельщиков с дороги..ездить не реально!!

 5. опять пустая болтовня ни о чем. Экспертов развелось как собак. И чем больше экспертов, тем меньше таких которые понимают о чем говорят. Авто заводы в Украине (как впрочем и все остальные заводы) остановились из-за идиотской налоговой политики государства, коррупции и безпредела властей. Инвесторы не хотят вкладывать деньги в Украину. И сколько бы разные эксперты, по заказу власти не вешали бы лапшу на уши, ничего не изменится. Поэтому люди и пригоняют то, на чем могут ездить нормально и с комфортом. А этот «эксперт» пусть ответит почему наш ланос в России стоит (или стоил) 5000 долларов, а у нас- 8000. У украинце доллары другие, хуже пахнут?

 6. Ніхто з них не платить ніяких податків у казну держави, але при цьому усі хочуть їздити європейськими дорогами… НЕ ОБДУРЮЙТЕ НАРОД. НА РЕМОНТ ДОРІГ ( НЕ ЄВРОПЕЙСЬКИХ) ГРОШІ ЗАКЛАДЕНІ І НЕ МАЛІ В ЦІНУ НАЙДЕШЕВШОГО В ЄВРОПІ БЕНЗИНУ ТА ДІЗЕЛЯ!!! ПЛЮС ВЕЛИКИЙ ПРЦЕНТ ІДЕ З МИТНИЦІ!!! ДЕ ПРАВДА?

 7. А дійсно покажіть де сервіс і конкуренція ( цінова. сервісна0 де доступтий кредит або лізинг з зарплатою в 3000 грн.? От і не Пбббббб.

 8. Категорично не згоден з автором
  1. Чому я маю переплачувати за «наш металолом» в порівнянні з якісним і сучасним «пошарпаним» авто з Європи? це ж ринок, конкуренція .де здоровий глузд?
  2. Більше авто на ринку України — дешевші ціни на них.
  Завозьте люди добре їх (блях) більше.
  3. Більше авто в Україні — ДЕШЕВШІ ЦІНИ НА ВСЕ !!!! , це транспортні витрати, це логістика.
  4. Більше якісних авто в українців — «металолом на свалку» — ЦЕ БЕЗПЕКА на дорогах
  5. Більше авто в Україні це розвиток інфрастуктури та послуг.
  Більще авто завозьте — однозначно !!!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here