Як вплине легалізація нерозмитнених авто на Україну – експерт

0
638
за рулем

В Україні близько 1,4 млн нерозмитнених авто. Навколо питання легалізації таких авто точаться суперечки. Власники машин з іноземними номерами заблокували Київ, вимагаючи прийняти поправки до Митного кодексу, щоб легалізувати автомобілі, пише gazeta.ua.

– Умови: тимчасове ввезення, резидент чи не резидент, перетин кордону кожні 5, 10 днів – це все тільки для того, щоб можна було маніпулювати. Потрібно просто дати людям можливість купувати якісні авто за нормальною ціною, – каже Gazeta.ua експерт з автоправа Володимир Караваєв. Він розповідає про переваги та недоліки узаконення нерозмитнених авто.

Чому проблема нерозмитнених авто постала так гостро?

– Сфера дорожнього руху складаються з 3 факторів, які впливають на безпеку. Це людина – автомобіль – дорога. У нас держава не може забезпечити грамотних водіїв, тому що у нас продають водійські посвідчення. Дороги у нас розбиті. Якщо держава не може забезпечити перші 2 фактори, вона повинна дати можливість людям хоча б купувати безпечні автомобілі, в яких за потрапляння в яму не відвалиться колесо на ходу. Для цього машини повинні бути доступні за ціною.

З-за кордону приганяють зазвичай потримані авто. Чи не призведе це до збільшення небезпеки на дорозі?

– Всі автомобілі, зібрані за кордоном, мають вищий рівень безпеки і якості, ніж ті, що збирають у нас – це факт. Не важливо який автомобіль купує людина, важливо, щоб параметри машини відповідали вимогам безпеки. А для цього потрібен технічний контроль. Він має видавати документ, де вказано, що автомобіль безпечний і ним можна управляти. Все зводиться до того, що державі слід забезпечити людям можливість мати безпечні машини. За даними ВООЗ, Україна має щорічно до 5 мільярдів доларів збитків через ДТП.

Як вплине узаконення іноземних авто на економіку України?– Економіка тільки виграє. Кожне авто потребує грошей на податки, збори, страхування. Сьогодні нерозмитнених машин у нас десь 1 мільйон 400 тисяч – це мільярди гривень, які йдуть в інші країни, Литву чи Польщу. Якщо держава створить умови, то всі кошти залишаться тут. Власники готові платити ці ж гроші в Україні.

Як легалізація авто вплине на український ринок вживаних авто?

– На наш ринок уживаних авто ніяк негативно не вплине. У нас він буде такий, як і в інших країнах Європи, відповідатиме їхньому ринку.

Як ідентифікуватимуть нерозмитнене авто у разі втечі з місця аварії чи страхового випадку?

– Зараз у нас це дійсно серйозна проблема, коли автомобіль неможливо ідентифікувати. Але якщо держава легалізує такі авто – їх реєструватимуть офіційно й видаватимуть українські номери. Тоді жодних проблем під час ідентифікації не виникне.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here