Як вихід Великобританії з ЄС ударить по автобізнесу

0
399
налоги на авто

Для автовиробників і автоімпортерів наступають тривожні часи, пише segodnya.ua.

Як показав референдум по Brexit, 52% британців віддали свої голоси за вихід Великобританії з ЄС. Всі вони налаштовані оптимістично. Чого не скажеш про 800 тис. людей, задіяних в автомобільній промисловості країни. Це перша галузь, для якої вихід з ЄС позначиться болісно.

Ще задовго до референдуму по Brexit забила тривогу Асоціація автовиробників і автоімпортерів Society Motor Manufacturers & Traders (SMMT). Її члени висловилися, що для автомобільної галузі дуже важливо бути в складі ЄС. Сьогодні Великобританія демонструє рекордні за останні десять років поставки автомобілів на експорт.

Так, наприклад, в 2015 році в країні було вироблено понад 1,5 млн автомобілів, 57% з яких пішло на експорт. Вихід зі складу ЄС означає можливість оподаткування автомобілі ввізним митом, плюс виникнуть питання про відповідність стандартам ЄС. Все це негативно позначиться на обсягах поставок англійських авто на експорт.

Ситуація стає ще більш складною, оскільки всі великі виробники або належать або управляються дочірніми іноземними компаніями, насамперед азіатськими. Все це без сумніву торкнеться бізнесу Тоyota, який в Британії вже півстоліття, а також Nissan. Останній має тут штат в 8 000 співробітників і за підсумками 2015 року став лідером по кількість випущених автомобілів – 475 тис., 80% з яких пішло на експорт.

Генеральний директор Renault-Nissan Карлос Гон раніше cказал, що в разі виходу Великобританії з Євросоюзу виробництво на його Сандерлендському підприємстві буде “переглянуто в залежності від конкретних обставин”. По всій видимості, такої ж думки дотримуються і керівники Тоyota, Honda, Ford, General Motors, VW Group, Jaguar і Land Rover.ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here