Як вибрати омиваючу рідину для автомобіля

0
19
антидождь

Взимку лобове скло водіям доводиться мити значно частіше, ніж в інший період року. Незамерзайка в таких ситуаціях витрачається швидше за будь-яку іншу технічну рідину.

При мінусових температурах запас склоомивача для автовласника просто необхідність і тут виникає питання, як вибрати правильну незамерзаючу рідину без шкоди для себе і свого автомобіля.

Не зайвим буде нагадати, що першу омиваючу рідину придумали за кордоном на початку минулого століття. На пострадянському просторі, це буржуйське віяння з’явилося тільки в 1955 році, а першою її володаркою стала легендарна «Перемога» М-20. В силу наших кліматичних умов, імпортна новинка стала замерзати. Не розгубившись, вітчизняний виробник розбавив воду етиловим спиртом, а далі в хід пішли метилові і ізопропілові спирти.

Сьогодні для вільного продажу в Україні дозволені зимові склообмивачі, що містять ізопропіловий спирт, який має різкий і неприємний запах. А, ось в ряді європейських країн та Америці водії користуються рідиною на основі метанолу, що не має смаку, кольору або запаху, але дуже отруйного і токсичного. Так як в нашому менталітеті відсутня культура пиття, метанол перебувати під забороною.

На сьогоднішній день споживчий ринок завалений товаром різної якості, складу і ціни. Омиває рідина на метанолі знаходиться поза законом і часто продається з узбіччя за більш доступною ціною. Якщо використовувати металевий склад по інструкції, то водієві і пасажирові нічого не загрожує, крім ідеального огляду лобового скла. А, вживання його не за призначенням може призвести до сліпоти або навіть закінчитися летальним результатом.

Незамерзайка на основі ізопропілового спирту дорожча, вона також добре справляється з забрудненнями і очищає огляд водієві, але має свої побічні ефекти. Через неприємний запах ізопропілового спирту, виробники частенько намагаються розбавити його різними отдушками і барвниками. Такий коктейль нерідко викликає алергічну реакцію у споживачів.

При виборі зимового склоомивача орієнтуйтеся в першу чергу на його якість. Відрізнити «лівий» товар від сертифікованого можна за такими ознаками:  • Бажано, щоб ємність з рідиною була прозорою, але обов’язково герметичною і з надійною кришкою;
  • При збовтуванні на поверхні повинна утворитися стійка густа піна;
  • На тарі обов’язково має бути етикетки з докладним описом складу;
  • На дні посуду не повинно бути осаду.

Зверніть увагу:

Чим вище відсоток вмісту спирту у складі зимового склоомивача, тим нижче його градус замерзання.

Виробники часто грішать недоливом спирту до складу, це значно здешевлює готовий продукт, а от на якості такий фактор позначається найгіршим чином. Також необхідно знати, якщо ви вирішили випробувати в дії новий стеклоомиватель, обов’язково злийте старий. В іншому випадку ризикуєте отримати пекельну суміш здатну зіпсувати форсунки.

Деякі прихильники hand-made воліють виготовляти омиваючу рідину для автомобіля своїми руками. Для цього в хід йде найдешевша або «палена» горілка. Саморобний склад має право на життя, але у нього є побічні ефекти у вигляді зіпсованого лакофарбового покриття, ущільнювачів і гумових щіток. Тепер порахуйте вартість пошкодженого інвентарю, додайте сюди ціну горілки і порівняйте отриману суму з покупкою однієї упаковки якісної незамерзайки.

Чому віддати перевагу, справа за вами, але пам’ятайте, що продовжити термін експлуатації техніки може тільки якісний продукт.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here