Як депутати можуть змінити життя водіїв: головні нововведення

6
2128
техосмотр

Народні депутати хочуть серйозно ускладнити життя водіям – зараз у Раду подано шість «автомобільних” законопроектів. І якщо зі збільшенням штрафів за пияцтво за кермом і за їзду без прав експерти згодні, то нові вимоги до видачі медичних довідок вони вважають невиправданими і кажуть, що вони не тільки не викорінять корупцію, а зроблять її більшою.

Здоров’я і тверезість

Нововведення з отриманням медичних довідок такі: їх зобов’яжуть мати при собі кожного водія, за відсутність хочуть ввести штраф 850 грн, за підроблений документ про здоров’я – штраф 510 грн. Термін дії довідки – від 10 років для молодих до 1 року для пенсіонерів і тих, хто перевозить людей або небезпечні вантажі. Зараз довідка коштує 200 грн і отримувати її треба при первинній здачі на права, їх заміні (наприклад, людина змінила прізвище) або відновленні втрачених. Якщо закон приймуть, то отримати довідку можна буде тільки в держмедзакладі – приватні клініки позбавлять такого права, бо, на думку одного з авторів законопроекту нардепа Олега Мусія, там процвітає корупція, мовляв, довідки про профпридатність водіям в 99% випадків видають заочно.

Хочуть розширити медогляд – крім десятка лікарів від нарколога і психіатра до гінеколога для жінок (чоловікам уролог не потрібний), необхідно буде зробити кардіограму, здати аналізи, включаючи кров на цукор, групу і резус, перевірити зір і … вестибулярний апарат!

Також депутати пропонують ще сильніше бити по кишені любителів нетверезої їзди. Якщо зараз перший штраф за пияцтво – 10 200 грн, то другий, 20 400 грн, – пропонують збільшити в 5 разів, до 102 тис. грн. Позбавлених водійських прав, які сіли за кермо, хочуть штрафувати на 17 тис. грн (зараз 510 грн).

Але і це не все: один із законопроектів передбачає норму, згідно з якою після складання протоколу про пияцтво за кермом винному потрібно буде пройти в наркодиспансері позачерговий медконтроль і профілактичні заходи (лекції про небезпеку їзди нетверезим з переглядом фото страшних аварій, як заведено за кордоном). Інакше – штраф 3 400 грн.

Депутати і експерти

За словами нардепа ВР Валерія Карпунцова, підтримка серед депутатів є, але поки законопроекти знаходяться на розгляді в комітетах.

«Якщо комітети дадуть позитивний висновок, думаю, Рада проголосує. Так, меддовідки для всіх – це стара європейська практика «, – сказав нам Карпунцов.Але юрист Вадим Володарський каже, що аварій через погане самопочуття водіїв і зараз небагато, тому оновлення меддовідки не потрібне.

«Але є колосальна корупційна складова – нескладно передбачити обурення мільйонів водіїв, загнаних в черзі в держполіклініках, а також спроби «вирішити питання” з довідкою через знайомих лікарів. Та й якщо перелік протипоказань застосовувати буквально – водіїв не залишиться, бо знайти людину без єдиного діагнозу, що забороняє керувати машиною, дуже складно. Навпаки, потрібно приходити до західного формату, коли у майбутніх водіїв перевіряють тільки зір”.

А транспортний експерт Микола Корчмаренко підтримує посилення покарання за пияцтво:

«Вже зрозуміло, що нові штрафи в 10 200 грн мало вплинули. А ось якщо доведеться заплатити 100 тис. грн, людина задумається – пити за кермом чи ні”.

Техогляд з 2019 року

З листопада 2019р повернеться техогляд (ТО) для некомерційних легковиків, скасований в 2011р. Законопроект про ТО поданий Кабміном ще в травні 2016 р, по ньому перший огляд нова машина пройде через 4 роки, потім – раз у 2 роки. За словами глави транспортного комітету ВР Ярослава Дубневича, закон потребує доопрацювання.

Як роз’яснив нам експерт Олег Назаренко, повернення ТО для всіх – вимога Асоціації з ЄС.

«Але документ Кабміну ущемляє права водіїв і приватних СТО на користь державних і робить упор на екологічності авто. 60% наших авто «екологію” не пройдуть, треба пом’якшувати вимоги, інакше це шлях до корупції”, – сказав Назаренко.

https://galas.te.ua/2017/02/%D1%8F%D0%BA-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D1%83%D1%82%D1%8C-%

6 КОММЕНТАРИИ

  1. А топливо подешевеет? После снятия ТО транспортный сбор добавили в цену топлива.

  2. Ужесточить ответственность за пьянку, это однозначно. Все остальное корупционный бред. Разве на много больше аварий стало происходить после отмены ТО и мед.комисий? Я водитель с 1980 года, за этот период
    я ни разу из за отсутствия времени не проходил ТО и мед.комисию та как нужно, и все нормально. А вот менты и врачи от этого потерял много. Так для кого создаются эти законы, для водителей или для кучки ненасытных?

  3. Коли закони будуть діяти для всіх,і для депутатів,суддів тд. і т.п. тоді буде порядок.А нинішню владу треба гнати геть к бісовій мамі…

  4. Депутаты-сделайте минималку в три тысячи евро и что бы её платили, а потом принимайте свои де..ильные законы или вам бошки нада резать-для народа всё равно, что е ть они у вас, что нету.

  5. Депутаты-сделайте минималку в три тысячи евро и что бы её платили, а потом принимайте свои де..ильные законы или вам бошки нада резать-для народа всё равно, что е ть они у вас, что нету. По поводу пянки-с депутатов не грех и лям взять, и так далее по рангу. Ведь мы на них ровняться должны-они нам пример должны подавать.

  6. Не треба консультацій із психіатром, для того щоб оцінити рівень можливостей деяких (більшості ?) ниших депутатів: загнобити, задавити, підняти ціни та штрафи. А що для народу?
    Чи орієнтуються панове Олег Мусій, Валерій Карпунцов у реальному світи? Так, обов’язковово треба боротись із пиятикою на дорогах. Чи зроблено (та широко оприлюднено) аналіз причин ДТП та соціального стану винних, а також рівень покарань. Давайте поділимо: штрафи збільшимо для «власть имущих — рос.), а залишими — для «сірих», із середньою зарплатою біля 5000 грн (а витрати на ЖКГ ?). Даля вже бридко писати, адже реально нічого не робиться (крім професійного штампування гасел).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here