Водiї, начувайтесь! Полiцiя разом iз ДФС розпочинає спецоперацiю

0
12
новая полиция Украины

У разi порушення строкiв тимчасового ввезення iномарки водiєвi загрожує штраф 850 гривень. Це за прострочення до трьох дiб. А за бiльш нiж на десять — стягнення в розмiрi 17 000 гривень.

Тож як має вiдбуватися ця процедура i на що слiд звертати увагу водiям, якщо раптом їх зупинили задля такої перевiрки?

– Нинi дуже багато нерозмитнених автомобiлiв, якi їздять на iноземних чи транзитних номерах. Бiльшiсть їх усе ж таки ввезено з порушенням тих митних правил, якi є. Тому, як i у 2013 роцi (коли також була навала таких авто), їх почали вистежувати, — каже газеті “Експрес” автоюрист Богдан Глядик.

– Як має вiдбуватися ця процедура?

– Якщо транспортний засiб органи ДФС подають у розшук, тодi працiвники патрульної полiцiї мають право його зупиняти. Iнше питання, що працiвники полiцiї не мають права накладати стягнення за порушення митних правил. Саме для цього патрулi долучають працiвникiв органiв ДФС, якi здiйснюватимуть оформлення цих матерiалiв.

Найбiльше порушень, коли на територiю України iноземець ввозить автомобiль i, згiдно iз законодавством, має право користуватися таким авто тут рiк, нiчого не платячи за його розмитнення. Громадянин України таких пiльг немає, тому й просить, щоб завiз автiвку iноземець. Вiдповiдно, той бере за це певну винагороду.

Однак, вiдповiдно до Митного кодексу України, користуватися таким авто має право тiльки та особа, що його ввезла. Тобто передавати комусь третьому в користування таку машину не можна. I коли нерозмитнену автiвку спiймають i з’ясують, що нею керує громадянин України, а ввiз — iноземець, тодi це вже порушення митних правил, за що притягають до адмiнвiдповiдальностi.– А на що в такiй ситуацiї мають право українськi водiї?

– Є так званий митний режим транзиту, який дозволяє вже українським водiям в’їжджати автомобiлем, що зареєстрований за кордоном, причому в будь-якiй iншiй країнi (це Росiя, Бiлорусь, Молдова, Румунiя, Литва, Польща, Чехiя, США), перебувати на територiї України без сплати додаткових митних платежiв протягом п’яти днiв, якщо в’їзд в Україну й виїзд з України вiдбуватиметься на тому самому митному пунктi, якщо через рiзнi — десять днiв. Тобто громадяни України можуть скористатися таким правом. Але iз закiнченням цього строку потрiбно виїхати з України i знову в’їхати на тих самих умовах.

– Якi штрафи передбаченi?

– За такого типу правопорушення передбачена рiзна адмiнвiдповiдальнiсть — вiд штрафу 8,5 тисячi гривень до 300% вартостi тих митних платежiв, якi потрiбно було б сплатити, якби такий автомобiль повноцiнно розмитнювали. Нерiдко це 2/3 вартостi, за яку реально купив собi український водiй таке авто.

– Чи можуть працiвники фiскальної служби зупиняти автомобiль?

– Таких повноважень у спiвробiтникiв ДФС немає. Тому вони й почали це робити спiльно з полiцiєю.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here