Відеофіксація не допоможе: водіїв попередили про небезпеку на дорогах

0
983

Українських водіїв попередили, як будуть фіксувати порушення на дорогах. Так стало відомо, про введення системи фотовідеофіксації.

Але більшість експертів скептично налаштовані щодо цього нововведення, навіть якщо воно-таки запрацює найближчим часом.

Фахівці вважають, що це зовсім не стане панацеєю від усіх бід на дорогах.

«Чоловік порушив правила дорожнього руху, сталося ДТП, хто загинув, і водія оштрафували за перевищення швидкості. Але це міра вже постфактум», — пояснює урбаніст Григорій Мельничук.

Крім того, за словами експерта, є велика проблема з тим, щоб лист щастя отримав реальний порушник, а не стороння людина. У нас є дві категорії автомобілів, які не мають реєстрації на власника машини, продані за генеральним дорученням, і авто на евробляхах. Водії цих машин по суті не будуть підпадати під фотовидеофиксацию.

Також, уникнути відповідальності автовласник зможе лише в тому випадку, якщо за кермом був інший чоловік, який сам зв’язався з Національною поліцією протягом двох тижнів. Повідомлення про зафіксоване порушення власнику автомобіля будуть відправляти з допомогою «Укрпошти».

За словами Мельничука, більш ефективним інструментом для підвищення безпеки на дорогах є відповідність дорожньої інфраструктури тих швидкостей, які мають бути за законом.«Якщо у нас встановлено обмеження для населених пунктів в 50 кілометрів на годину, то не може бути в місті широке, пряме шосе з просторими смугами, за яким будь-яка людина буде їхати швидше. Крім того, одночасно повинно створюватися величезна кількість інженерних рішень: острівці безпеки, викривлення проїжджої частини, круговий рух, як це влаштовано в європейських країнах, де водій фізично не може їхати швидше, ніж це дозволено законом. Водія заганяють у такі рамки, що, якщо він буде їхати швидше, він розіб’ється раніше, ніж встигне когось збити», — резюмував експерт.

znaj.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here