В Росії так і не навчилися робити автомобілі

0
1173
Marussia B2

Актор і шоумен Микола Фоменко створив компанію Marussia Motors в 2007 році. У грудні 2008 року в Москві відбулася презентація першого автомобіля «Маруся» В1, трохи пізніше – В2. Цю модель за допомогою фінської інжинірингової фірми Valmet Automotive планувалося довести до дрібносерійного виробництва і активно просувати на західних ринках. У травні 2010 року в Москві був представлений концепт кросовера Marussia F2. У 2009 році у компанії з’явилася власна команда в «Формулі-1».

Marussia B2
Marussia B2 на автошоу Женева-2012

Микола Фоменко планував продавати російські спорткари Marussia B2 за 100 тисяч євро. На його думку, автомобіль повинен був скласти конкуренцію навіть Ferrari.

Початок цієї історії був красивим. Молода команда інженерів, нові розробки для російського автопрому, своя команда у Формулі-1. Та і машини серій В-1 і В-2 вийшли красивими, хто б що не говорив. Так, були недопрацювання, спочатку використовувалися рейки від Ваза, підвіска від Плази і так далі, але з часом все змінювалося, машина допрацьовувалася під стандарти світу суперкарів.

Тим сумніше, для любителів марки, прозвучала новина про згортання виробництва. Ну добре, закрили завод, так продайте чи подаруйте макети, атрибутику, недобудовані автомобілі колекціонерам, музеям або просто фанатам марки, нехай вони збережуть цю частинку автомобільної історії Росії у себе. Але ні, в Росії так не можуть. Далі дивіться фотографії, їм декілька тижнів.

36_1 23_3 21_5Як видно з фото – цех просто ламають. Як повідомила одна людина, яка була пов’язана з цим проектом: “наскільки мені відомо, все вже “розвандалили”, а що ні – контролюють, бо це інтелектуальна власність”. Ви мені вибачте, але як можна ось так все знищувати? Яка інтелектуальна власність? Маруся – це автомобіль секретної розробки, в якому використовувалися досі невідомі світу матеріали? Чи якась секретна зброя? Ніби ні. Чи ви думаєте, що якщо деякий колекціонер або музей купить один з “розвандалених” автомобілів, то пустить його у виробництво, знявши матриці з кузова? Смішно.

До речі, як стало відомо – два автомобілі були знищені навесні, на фото видно ще три автомобілі серії B1, на даний момент залишився ніби один. Інші або вивезені, або знищені.

За матеріалами autopalace.com.ua ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here