Українські концепти спорткарів

0
205

Перший спортивний автомобіль міг з’явитися в Україні ще в радянські роки. Інженери навіть встигли випустити кілька концептів. З тих пір ентузіасти не залишають спроб, створити національний спорткар.

Поки що жодна зі спроб не увінчалася успіхом – справа закінчується прототипом і надіями на інвестора, який повірить в економічний ефект від «машини-мрії». Хоча у деяких розробників грошей не вистачає навіть на макет. І все, що вони можуть запропонувати, це ескізи українських «автомобілів майбутнього».

Хоча деякі все ж варті уваги і потрібно трохи пройтися по таким спробам.

1495619693

Радянський прототип «Спорт-900» побудований на базі «горбатого» – ЗАЗ 965. Всього було зібрано не більше шести таких машин і жодна з них не дожила до сьогодні в нормальному стані. Є залишки колишнього «спорту» і кілька фотографій. От і все.

Що це було? Звичайний «жужик» з 0,9-літровим двигуном, розташованим ззаду. Багажник розташовувався попереду. Інших подробиць про машину немає.

Розробкою цього спорткара займається українська компанія Askaniadesign Carstyling. На якій стадії знаходиться проект, невідомо. Раніше розробники запевняли, що серйозно налаштовані запустити автомобіль в серійне виробництво, але, природно, не говорили, коли і за чий рахунок буде ця велич швидкості і шику.1495619699

Спорткар від Сергія Коби.

Сам творець і натхненник цього автомобіля писав про свій суперкар так:

«Маємо: готовий макет, в розмірах 1: 1, запатентований проект суперкара, з безліччю інноваційних рішень! Є все, для того щоб утерти ніс провідним компаніям світу, виробникам суперкарів! Якщо Ви – та людина яка цінує вишукані ексклюзивні авто, якщо Ви вірите в ентузіастів і українських інженерів, якщо Ви готові взяти участь у виробництві перших українських суперкарів, ласкаво просимо в нашу команду».

Минуло близько року – інформації поки що немає і нових коментарів під його постом на фейсбуці теж. Мабуть, заглох суперкар ще в зародку, але було б цікаво знати які саме рішення команда зробила і чи дійсно він має право на життя? Поки що це – найсвіжіший проект і… ну хочеться, щоб хоч хтось довів справу до фінішу. Хоча б до першого бойового виїзду.

1495619760

Спортивний КрАЗ

А ось тут історії багатша. Сергій Малик, відомий гонщик і рекордсмен, сьогодні більше волонтер – був натхненником ідеї про українську вантажівку КрАЗ на «Дакарі» і навіть була підготовлена вантажівка, яка виїхала на старт гонки. Підготовка полягала в мінімальних переробках під вимоги FIA, оскільки автомобіль міг їхати в категорії Т4 (вантажівки) і потрібно було просто доїхати і стартувати. Але гонку в 2008 році скасували. КрАЗ на «Дакарі» так і не засвітився. Сьогодні він є власником не менше унікального «Вепра», на якому він не втрачає надії виїхати на старт Africa Eco Race – маршрут оригінального і старого «Дакара».

Чи буде майбутнє у такого «дакарівского» КрАЗу? Навряд чи – сьогодні завод більше зосереджений на військових замовленнях, а розробка вантажівки вимагає мільйони євро, бюджет виїзду на гонку – від півмільйона. Так що не скоро там будуть українці, не скоро.

autonews

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here