Українцям варто підготувати мінімум по 600 гривень на нові аптечки в автомобілі

3
2468
автомобильная аптечка

Міністерство охорони здоров’я готує нові рекомендації щодо вмісту аптечок у машинах українців. Водіям доведеться суттєво оновити їхній склад після того, як правила почнуть діяти.

Медики запевняють, що йдеться не про якісь примхи, а реальні потреби, адже до 80% смертей внаслідок ДТП стається через надмірну втрати крові, котру неможна зупинити існуючим складом аптечок. Медичний інструктор Олег Картавий пояснює, що в нових аптечках неодмінно мають бути сучасні джгути, а ще термоковдра та еластичний бинт. В аптечках залишать рукавички, пластир, ножиці з тупими кінцями і клапан для штучного дихання, а розмір перев’язувальної косинки збільшать. І під питанням поки що шини для фіксації кінцівок та бинт, що спиняє кров. «Він не накладається згори. Він Z-подібно складений, цей бинт необхідно досить щільно та ефективно подати в рану», — каже Картавий.

Звичайні київські водії самі сміються та критикують вміст сьогоднішніх аптечок. «Це зеленка. Далі якісь ось таблетки є. Валідол», — сміється пан Георгій, коли роздивляється, що возить із собою в авто. У МОЗ пояснюють, що знеболювального, йоду, зеленки, нітрогліцерину тощо в нових аптечках не буде, бо перелік препаратів від 1998 року був де-факто списаних зі старих радянських вимог, і в сучасних реаліях це просто непотріб. «Ті стандарти, які є, це смішно читати. Там розчин аміаку, якийсь йод, перекис. Радянські середньовічні вимоги до цієї аптечки. Якісь препарати, які не застосовуються при невідкладній допомозі насправді», — зізнається заступник міністра Олександр Лінчевський.

Журналісти підрахували, що за найскромнішими цінами на новий варіант аптечки водіям доведеться витратити 600 гривень. Однак у міністерстві досі не знають, коли ж затвердять свій наказ і яким буде підсумковий перелік позицій у ньому. Якщо туди потрапить кровоспинний бинт, то він один, якщо найефективніший, виробництва Ізраїлю, коштуватиме не менше 1000 гривень.

tsn.ua3 КОММЕНТАРИИ

  1. Георгий не знает даже состав аптечки. В составе для частников нет ни зеленки ни валидола.

  2. Все эти «наказы МОЗа» — до лампочки, и для простого водителя они не имеют никакого юридического смысла. Потому что состав АМА-1 (аптечка медична автомобільна) регламентирован ЗАКОНОМ, а именно — ДСТУ 3961-2000. В аптечке есть два подкомплекта: ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЙ (так сказать, «на каждый день», где есть и йод, и перекись) и АВАРИЙНЫЙ (жгут, клапан искуств.дыхания, стерильные перчатки, противошоковый и кровоостанавливающий препараты и т.д.). И если разобраться, то не так уж и плох этот состав.
    Но хитрые ребята от мед.бизнеса решили под таким вот «благим приводом» смачно подзаработать на всех украинских автомобилистах. А правильнее сказать — развести нас на ровном месте. Это ж сколько бабла можно поднять?!! как мощно раскрутить чей-то депутатский бизнес?!! Готовимся слушать «умную рекламную лапшу на уши» из Верховной Рады…

  3. Как все заботятся о простых водителях . Очередная на ………ловка .

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here