Що таке колісна база автомобіля?

0
448

Що таке колісна база автомобіля, на жаль, не кожен автовласник знає чітке розуміння цього терміна, але ж вона безпосередньо впливає і на керованість машини, і на комфортність поїздок, і на багато іншого, але не будемо забігати наперед, почнемо з визначення.

Колісна база автомобіля — це характеристика машини, що відноситься до масово-габаритної складової і представляє собою певну відстань між задньою і передньою віссю авто.

Довгі й короткі колісні бази

Виділяють 2 різновиди колісних баз: довгі і короткі. Хетчбеки класу A і B мають коротку колісну базу, а машини представницького класу — довгу, що не дивно, адже, як уже зазначалося раніше, колісна база впливає на різні характеристики автомобіля, ходові в тому числі.

Плюси довгої колісної бази

Наприклад, довга колісна база завжди зручніша для пасажирів, так як в салоні таких авто комфортно навіть тим, хто розташовується на задніх сидіннях — ніякого дискомфорту від нестачі вільного простору вони не відчувають.

Одночасно з цим ходові характеристики транспортних засобів з довгою базою відрізняються плавною їздою по нерівному дорожньому полотну. Вага таких автомобілів розподіляється таким чином, що авто стає більш стійким, при розгоні проявляється непогана динаміка, на поворотах такі машини рідше заносить. Однак це зовсім не означає, що авто з короткою колісною базою програють їм у всьому.

Плюси короткої колісної бази

Коротка колісна база також має ряд істотних переваг. Наприклад, хорошою керованістю, маневреністю і прохідністю, так як кут рампи і кут з’їзду/виїзду вище. Винести із замету машину з короткою колісною базою теж набагато легше, ніж з довгою.

Сучасні позашляховики, що мають коротку колісну базу, характеризуються оптимальним співвідношенням загальної довжини кузова і колісної бази. Завдяки цьому, ми маємо три типи приводу: повний, передній, задній. Такі автомобілі мають, як правило, високий кліренс, у них відсутні великі задні і передні звіси. Машини можуть без особливих проблем їздити як в міських умовах, нехай навіть не в самих гарних, так і по бездоріжжю.Сподіваємося, тепер вам зрозуміло, що таке колісна база автомобіля, якою вона буває і якими характеристиками в залежності від виду (довга або коротка) володіє. На закінчення хотілося б зауважити, що ходові характеристики кожної окремої моделі, залежать не тільки від колісної бази, але і від інших характеристик, таких як кліренс, задня/передня колія, відношення довжини кузова авто і колісної бази, тому розглядати їх все потрібно комплексно.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here