Що потрібно робити, якщо потрапив у ДТП з “євробляхою”

0
174

У зв’язку з засиллям нерозмитнених авто з Європи на наших дорогах, звичайні правила отримання компенсацій працюють не завжди. Кожен автомобіліст ризикує, що винуватець аварії на “євроблясі” просто зникне.


Перше, що потрібно зробити – зайти на сайт Моторного (транспортного) страхового бюро України (mtsbu.ua) і перевірити, чи є у власника іноземного авто карта “зеленого поліса” і чи застрахована “євробляха” за кордоном. Якщо поліс іноземної страхової компанії є, МТСБУ може виплатити вам компенсацію зі своїх фондів, але для цього вам потрібно мати підтвердження ваших витрат, пов’язаних з ДТП.

Якщо у власника “євробляхи” – іноземної страховки немає, потрібно все одно звертатися в МТСБУ. Щоб ваш запит успішно задовольнили, важливо надати в бюро максимум інформації про ДТП. Для цього відразу після аварії зафіксуйте максимум інформації про подію – його обставини, модель і зовнішній вигляд “євробляхи”, зовнішність водія. Запит потрібно відправити не пізніше, ніж через 3 дні після аварії. Відправляти можна поштою листом, або приїхавши особисто.

Важливо розуміти, що в разі ДТП з вини “євробляхера” МТСБУ може виплатити тільки обмежені суми компенсацій. Якщо сума, яку ви хочете отримати, більше, ніж може виплатити МТСБУ, потрібно звертатися в суд з позовом на власника авто, або водія. Втім, цей варіант підходить тільки тим, кому “пощастило” потрапити в аварію з застрахованою “євробляхою”.

Джерело: Твоя машинаОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here