Результати випробувань найбезпечніших автомобілів світу

1
288
Краш-тест автомобілів

Щорічно в дорожньо-транспортних пригодах по всьому світу гине близько 1,2 млн чоловік, з них приблизно 14 тис. чол. припадає на частку України, травми різного ступеня тяжкості отримують до 50 млн чол. Тільки вдумайтеся, ОДИН МІЛЬЙОН ДВІСТІ ТИСЯЧ чоловік щорічно! Ця ж кількість народу проживає на територіях таких великих міст, як Донецьк, Харків, Одеса.

Жахаючись невтішної статистики, виробники нових автомобілів зацікавлені не тільки в якості, відмінні швидкісні характеристики, коефіцієнті надійності, але і безпеки автомобілів. Щороку компанії витрачають мільярди доларів на розробки новітніх технологій, впровадження яких у виробництво дозволяє запобігати або зменшувати тяжкість наслідків ДТП. Наскільки ефективно це виходить у автомобільних інженерів видно з його щороку складає рейтингу найбезпечніших автомобілів світу.

Випробування на безпеку

Світове співтовариство дуже давно переймається проблемою забезпечення безпеки водія і пасажирів, які знаходяться всередині автомобіля, потерпілого автокатастрофу. Дослідження «слабких сторін» та випробування систем безпеки машин проводяться американським інститутом «Insurance Institute for Highway Safety» (далі IIHS) з 70-х років минулого сторіччя. Інститут відчуває автомобілі на міцність, безпека, надійність за різними методиками і за балової системи визначає найбезпечніший серед автомобілів.

Завдяки такому давньому початку проведення випробувань IIHS має достатню статистичну базу показників безпеки та кращих автомобілів в цьому відношенні. Тому з кожним роком вимоги до машин підвищуються і нові технології, матеріали, уми дозволяють втілити в життя найсміливіші вимоги споживачів до безпеки автомобілів.

Методики і критерії

Щоб визначити найбезпечніший автомобіль в світі, необхідно розбити безліч автомобілів… Поняття краш-тесту (англ. сrash test — аварійне випробування) використовується з середини минулого століття. Краш-тест полягає у вивченні отриманих травм людиною при відтворенні різних аварійних ситуацій. Різні датчики кріпляться до найбільш вразливих місцях людського тіла, а показники цих датчиків після імітації аварії ретельно вивчаються інженерами різних галузей машинобудування.

Технологічний прогрес допоміг зробити крок далеко дослідникам автомобільної безпеки. Так, наприклад, в 1966 році замість манекенів в салон автомобіля садили труп людини. У теперішній же час цифрові технології дозволяють зняти момент катастрофи на відео і переглядати його в уповільненому русі нескінченно, що дозволяє детально розібратися в характері і причини отримання травм. Враховуються всі нюанси і бали на користь авто зараховуються як за системи динамічного управління в несприятливих метеоумовах дорожнього середовища, так і за погане звукове сповіщення про непристебнутий ремінь безпеки.

Один из видов краш-теста - боковой ударОдин з видів краш-тесту — бічний удар

Отже, які ж випробування повинен пройти найбезпечніший автомобіль з блиском, щоб отримати звання кращого в світі? Фахівці оцінюють сукупність параметрів пасивної і активної безпеки.

Пасивна безпека — це здатність елементів конструкції автомобіля знижувати ступінь тяжкості травм, отриманих людиною в результаті ДТП. До критеріїв оцінки пасивної безпеки відносяться:

 • ефективність застосування ременів безпеки;
 • кількість і розташування подушок безпеки;
 • наявність сминаемых елементів торпедо;
 • трансформування рульової колонки;
 • педальний вузол з захистом від травм (педалі легко від’єднуються при ДТП, що дозволяє знизити ступінь травмування ніг водія);
 • ефективність энергопоглощения бамперів;
 • підголівників конструкція;
 • процес руйнування скла;
 • міцність дуг безпеки, стійок даху і т. п.;
 • наявність поперечних балок в дверях тощо;
 • запобігання при ударі проникнення двигуна в салон.

Активна безпека — це конструктивні особливості автомобіля, спрямовані на запобігання ДТП. Цей вид безпеки оцінюють по наявності та ефективності застосування:

 • антиблокувальної системи гальм;
 • системи курсової стійкості;
 • системи захисту від пробуксовки коліс;
 • гальмівний системи в цілому;
 • екстреного гальмування;
 • системи, що допомагає відчути габарити автомобіля (парктронік);
 • системи допомоги при спуску і підйомі;
 • стоянкового гальма і багато іншого.

Тест на міцність

Кожна модель автомобіля тестується по чотирьох тестів:

 1. перший тест включає в себе розгін машини до 65 км/год і деформацією його про перешкоду з 25% перекриттям;
 2. другий тест полягає в руйнуванні боковим ударом. Автомобіль розганяється до 50 км/год і в нього врізається строго перпендикулярно віз вагою 950 кг з деформованим передом;
 3. при третьому тесті машину поміщають на платформу і при швидкості в 30 км/год б’ють об металевий стовп. Цей тест дозволяє перевірити захист голови від удару збоку;
 4. четвертий дозволяє перевірити ступінь захисту пішохода при наїзді. Автомобіль стикається з манекеном при швидкості 40 км/ч.

Загальна: чотири тести і чотири розбитих автомобіля кожної моделі. Матеріальні витрати на проведення подібних тестів великі, але завдяки їм ми можемо вибрати для себе найбільш безпечний автомобіль.

Результати випробувань

Який же автомобіль самий безпечний? У рейтингу найбільш безпечних автомобілів, на думку IIHS, в номінації Top Safety Pick+ 2014 перше місце зайняв Acura MDX, друге Acura RL, а третє Ford Fusion. Також в заповітний список потрапили: Honda Accord, Infiniti Q50, Mazda 6, Subaru Legacy, Toyota Highlander, Volvo S80 і ін.

У номінації Top Safety Pick самим безпечним автомобілем став Acura TL, слідом за ним розташувався Chevrolet Spark і трійку лідерів завершив Chrysler 200. Далі по списку розташувалися Dodge Dart, Ford Focus, Hyundai Elantra, Subaru Impreza і інші.

Номінації відрізняються вимогами до оцінок: Top Safety Pick потрібно відмітка «добре» за трьома тестами з чотирьох (для третього досить задовільно здачі), коли Top Safety Pick+ вимагає проходження тестів на «відмінно» і мати солідний захист за критеріями активної безпеки.

Лідер рейтингу

Чим зачарував і порадував на тестах Acura MDX фахівців американського інституту?

Подушки безопасности значительно снижают шанс травмирования

Подушки безпеки значно знижують шанс травмування

Кузов самого безпечного автомобіля в світі виконаний з штампованої сталі і магнію, що дозволило зробити його більш жорстким, рівномірно розподіляти енергію удару по всій довжині кузова.

На користь пасивної безпеки зараховані 7 подушок безпеки:

 • передні спрацьовують кілька порогів (швидкість розкриття подушок залежить від безлічі факторів: розташування людини в салоні, його зростання, використання ременя безпеки. Датчики визначення цих параметрів і факторів вбудовані в різні елементи машини);
 • є бічні подушки, і подушка для захисту колін водія;
 • ремені безпеки постачені преднатяжителем;
 • вікна і люк оснащені системою автоматичного зворотного відкривання — захист від випадкового попадання пальців між склом і металевими конструкціями.

Производитель проводит много тестов для проверки безопасности водителя

Виробник проводить багато тестів для перевірки безпеки водія

За активну безпеку відповідальні:

 • системи динамічного входження в повороти (розумний автомобіль самостійно враховує сукупність кута повороту і швидкості кожного з коліс, положення автомобіля на дорозі щодо перешкод, якість дорожнього покриття і включає необхідні системи для стабілізації траєкторії руху машини ще до того моменту, як водій зрозуміє, що щось відбувається не так);
 • системи запобігання зіткнення (автоматичне гальмування на базі радара);
 • система екстреного гальмування (дозволяє ефективно виробляти гальмування, не втрачаючи керування автомобілем, а також без участі водія розподіляє гальмівні зусилля між колесами);
 • система попередження про наближення об’єкта з фронтальної сторони;
 • система електричного рульового управління.

Значний перелік інженерних рішень підкреслює ставлення виробника до питання безпеки своїх клієнтів і їх пасажирів під час руху.

Правильний вибір

Укомплектувати авто системами активної і пасивної безпеки не так-то просто. Потрібні значні фінансові, інтелектуальні та технологічні вливання. Відповідно, вартість машин, обладнаних новітніми розробками у сфері захисту водіїв і пасажирів в аварійних ситуаціях, залежить від кількості і якості впроваджених систем. Безпека машини підвищується з вибором дорожчій комплектації. Тому автомобілі, яким безперешкодно можна довірити своє здоров’я і життя на дорозі, вимагають викласти за них, дійсно, велику суму грошових коштів.

Тому багато автолюбителів при виборі «залізного коня і одного» часто не замислюються про кількість і розташування подушок безпеки, міцності стійок даху та ін. Роблячи вибір на користь більш дешевої комплектації. Але коли ми серйозно замислюємося про безпеку всередині салону? Звичайно, коли пасажиром стає дитина. Ваша дитина. Саме в цей момент відкривається сторінка інтернету і в пошуковому рядку друкується словосполучення «краш-тест». А згодом робиться свідомий і зважений вибір «залізного друга» з урахуванням його місця в рейтингу найбільш безпечних автомобілів світу. І неймовірний щасливець той, чиї матеріальні можливості, бажана модель та вимоги до безпеки зливаються в один автомобіль.

Якщо у вас є досвід водіння самого безпечного автомобіля в світі або думки про прочитаної інформації, прошу розповісти про них в коментарях під статтею.

1 КОММЕНТАРИЙ

 1. Булоб цікаво дізнатись про найбеспечніші авто позашляховики

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here