Радянські авто, від яких Європа була в захваті

0
2280

Автопром в СРСР активно розвивався, але покупка заповітної «ластівки» для більшості радянських громадян залишалася нездійсненною мрією. Зате наші автомобілі охоче розбирали за кордоном – до 1975 році на експорт пішли майже 400 000 машин.

ГАЗ-М20 «ПОБЕДА»

Легковик, названий так на честь перемоги радянської армії над фашистськими загарбниками, з’явилася на світ у 1946 році. Через рік перші 5000 автомобілів були відправлені на експорт в Європу, причому машина серйозно конкурувала з моделями грандів світової автоіндустрії. Ще б, адже М20 володіла неабияким по тим часам багажним відсіком, просторнейшим салоном, хорошою плавністю ходу і при цьому недорого коштувала. Як же говорячи про масовий попит і не згадати про те, що в скандинавських країнах «ПОБЕДУ» використовували місцеві таксопарки.

ГАЗ-21 «ВОЛГА»

Не менш легендарна модель Горьковського автозаводу встала на конвеєр в 1956 році, а через два роки на міжнародній виставці Expo-58 в Брюсселі завоювала Гран-Прі. «Двадцять першу» продавали в 75 країнах світу, а для англійців її навіть почали випускати з правим кермом. Особливою популярністю у Великобританії, Бельгії та інших країнах Старого Світу користувалися машини з двокольоровим забарвленням кузова. А для особливо витончених і не бідних західних клієнтів пропонувалися варіанти з «поліпшеним оформленням», що відрізняються від звичайних авто лише великою кількістю хромованих елементів декору.

ВАЗ-2106 / LADA-1600

Вазівська «шістка» спочатку мала індекс 21031, як спадкоємиця удачливої в усіх сенсах «трійки». Але щоб доповісти XXV з’їзду КПРС про свої трудові успіхи, відповідальні працівники заводу її перейменували, видавши трохи видозмінену машину за абсолютно нову модель. В результаті автомобіль так і пішов у виробництво під іншим позначенням та простояв на конвеєрній стрічці з 1975-го по 2005 рік. «Шаха», переінакшена для зовнішніх ринків з ВАЗа у LADA, здобула широку популярність у різних країнах світу. А для експорту до Канади була створена ексклюзивна серія згідно з вимогами місцевих споживачів. Характерні відмінності від традиційної версії виражалися в інших бамперах з вбудованими протівотуманкамі.

УАЗ-469

Перші радянські позашляховики потрапили за бугор в 1973 році – через рік після їх запуску у виробництво на Ульяновському заводі. Найбільше машин скуповували в Італії: поставки в Апенніни не припинялися аж до 1999 року. Причому для європейців автомобілі піддавалися серйозним доопрацюванням – їх оснащували дизельними моторами від Peugeot, встановлювали гідропідсилювачі рульового колеса і за замовленням «одягали» в декоративний обвіс. Крім Старого Світу, «уазики» за радість йшли в Азії і ПАР. Втім, подекуди їх купують досі. А чому б і ні – дешевий, легко ремонтується і не має рівних по прохідності.ВАЗ-2121 «НИВА»

Не дивуйтеся, але в 1977 році модель з човном на решітці радіатора змогла захопити 40% європейського ринку SUV! Позашляховик в різних модифікаціях вліт розбирали в Греції, Ісландії, Австрії, Німеччини та Великобританії. І якщо німецький ринок для нас був ключовим, то Англія запам’яталася спеціальним замовленням на 45 автомобілів, які повинні були перевозити керівників, які відповідають за будівництво Євротунелю під Ла-Маншем. Варто відзначити, що за чверть століття вазівцям вдалося відправити на експорт без малого 500 000 машин – майже вдвічі більше, ніж продала радянська промисловість до того, як з’явилася «Нива».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here