Повідомили неприємну новину для водіїв

1
308
газ

В Україні подорожчав автомобільний газ. Ціни зростатимуть далі.

«За останній місяць ціни на скраплений газ зросли в роздробі на 19 копійок за літр. І це при тому, що в опті ціни знижувалися. Ринок зараз нестабільний. Потрібно слідкувати за ситуацією на світових ринках. Щоб розуміти, який саме ресурс заходить в Україну. Він визначатиме ціну на автогаз», – заявив експерт з питань енергетики Сергій Сапегін.

70-80% автогазу в Україну надходить з Росії.

«У Росії до президентських виборів стримувалися ціни на АЗС, щоб електорат був лояльний до чинної влади. Зараз роздрібний ринок відпрацьовує цей механізм обмеження цін і надолужує втрачений до виборів прибуток», – каже експерт.

За його словами, зростання оптових цін вплине на вартість ресурсу, який постачається на внутрішній ринок України. Це неминуче спричинить підняття цін для кінцевого українського споживача.

У світі нафта торгується понад $75 за барель. Наприкінці травня ціни піднялися до $80. Востаннє цієї позначки нафта досягала в листопаді 2014-го. За словами директора консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, в Україні ціни на бензин реагують на коливання вартості нафти. Адже ми імпортуємо 80% пального зі світового ринку.

 gazeta.ua1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here