Подорожчання автогазу: експерти радять повертатися до бензину

0
123

На сьогодні, через досить відчутне подорожчання, скраплений газ почав втрачати свою привабливість для споживача, пише avtovod.org.ua.

Експерти навіть радять водіям “повертатися” до користування бензинами, ціни на які навряд чи будуть рости.

Про це розповів експерт паливного ринку Леонід Косянчук.

За його словами, прогнозувати, як надалі буде вести себе ринок скрапленого газу, поки складно.

“Дуже складно прогнозувати … Хоча насправді ніякої трагедії (в подорожчанні скрапленого газу – ред …) немає. Так, на сьогоднішній день, і ціна, по якій пропонується автогаз, вона не є економічно привабливою для споживача. Таким чином, я б порадив споживачам не чекати “манни небесної”. А перестати купувати цей газ і перейти на бензин, власне кажучи, на якому вони їздили і раніше. і таким чином, коли перестануть купувати цей газ, співвідношення попит-пропозиція стане на користь падіння ціни і ціна знизиться. Ніякої проблеми я тут не бачу, тому що насправді скраплений газ це альтернатива бензину, вдвічі дешевша нього. Але коли вона вже стає дорогою, то потрібно переходити на традиційні види палива”, – сказав він.

Л.Косянчук додав, що через скорочення ринку, бензин найближчим часом навряд чи дорожчатиме.

“За місяць-півтора там (по бензинах, – ред.) на 50 доларів підвищилася закупівельна ціна. Однак, незважаючи на те, що обсяги продажів традиційних видів палива, в тому числі за рахунок переходу на зріджений газ, скоротилися приблизно на 30%, то жоден з операторів не має такої думки, щоб підвищувати ціну. Якщо ви помітили, то за ці півтора місяці ціна на дизельне паливо і бензин навіть дещо знизилася. Тому, я особисто, не бачу таких гострих причин для підвищення ціни на бензини, але будемо бачити по ситуації. будемо стежити, як поведе себе зовнішній ринок і курс долара”, – додав експерт.Нагадаємо, скраплений газ вже коштує дорожче 14,5 грн за літр.

Додамо, що за даними лабораторії “Глобус-Петролеум”, яка має технічні можливості перевірки скрапленого газу за 18 показниками, на українському ринку представлений автогаз гідної якості.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here