Кращі поліцейські машини світу

Кращі поліцейські машини світу

0 2378
полицейский автомобиль

Перші поліцейські автомобілі з’явилися в США — в 1899 році на службу правоохоронців надійшов електромобіль, виготовлений в єдиному екземплярі. Згодом майже всі ділянки в країні отримали свої транспортні засоби, якими були Ford T. Однак злочинці взяли на озброєння ще більш досконалу техніку — приміром, знамениті Бонні і Клайд роз’їжджали по країні на Ford B з потужним мотором V8, що дозволяв їм спокійно йти від переслідування. Саме тоді почалося змагання, в яку вступили поліцейські і найбільш небезпечні злочинці, до яких пізніше приєдналися лихачі, також представляли загрозу суспільному спокою. З тих пір поліцейські машини світу зазнали чимало змін, ставши не тільки більш досконалими, але і дорогими.

Казкова розкіш

Якщо почати говорити о найбільш дорогих і розкішних поліцейських автомобілях, то поліція Дубая буде поза конкуренцією. Вартість машин, які використовуються для патрулювання тільки одного міста, перевищує сумарні витрати на охорону правопорядку в середньостатистичній країні, що розвивається. Більшість людей цікавиться — навіщо в Дубай привозять всі світові новинки з сегменту спорткарів? Самі представники поліцейського управління емірату дають відповідь — тому що можуть дозволити собі подібну розкіш. Однак насправді відповідь простіше і складніше одночасно — дорогі поліцейські машини патрулюють тільки центральні райони міста, являючи собою своєрідну пам’ятку.

1. Лідер світового рейтингу

Всі поліцейські автомобілі світу виглядають блідо на тлі унікального Aston Martin One-77, який складається на озброєнні поліції Дубая. Незважаючи на обмежений випуск, становить 77 екземплярів, правоохоронцям вдалося роздобути таку машину. Ходять чутки, що її спочатку купив багатий арабський бізнесмен, який відразу ж після отримання автомобіля передав його поліцейським.

Автомобиль Aston Martin One-77

Як би там не було, в Aston Martin, який придбав традиційне біло-зелене забарвлення, використовується мотор об’ємом 7,3 літра потужністю 760 кінських сил, який дозволяє транспортному засобу досягати швидкості в 350 км/ч. Вартість машини для поліції склала 1,5 мільйона євро без урахування перефарбовування і встановлення додаткового обладнання. Автомобіль показують на різноманітних внутрішніх і міжнародних виставках.

Огляд автомобіля Aston Martin One-77:

2. Найвідоміший і швидкий

Коли в Дубаї почали масово з’являтися гоночні поліцейські машини, один дотепний журналіст заявив, що є автомобіль, на який араби точно не замахнуться – і назвав таким Bugatti Veyron. Керівники правоохоронної служби порахували ці слова кинутою їм особисто викликом — і представили в 2014 році Veyron в біло-зеленого кольору. Автомобіль має рекордну потужність 1001 кінську силу і розганяється до 415 км/ч.

Автомобиль Bugatti Veyron

Сума грошей, передана виробнику, дорівнювала 1,6 мільйонів доларів — при цьому чималу суму довелося витратити і на переобладнання. Незважаючи на те, що автомобіль був куплений відносно недавно, він вже отримав величезну популярність в глобальному масштабі. Зафіксувати його на фото вважає своїм обов’язком кожен гість Дубая.

3. Просто ексклюзив

Крім того, поліцейські автомобілі Дубая включають ще чимало потужних транспортних засобів, частина яких є унікальними. Якщо ж говорити про серійні машини, то найдорожчий з них буде Lamborghini Aventador, який має потужність до 700 кінських сил. Такий поліцейський автомобіль може рухатися зі швидкістю 350 км/год, хоча в реальності він курсує в найбагатшому місті світу в розслабленому темпі, надаючи можливість туристам подивитися на неймовірну розкіш арабської поліції.

Автомобиль Lamborghini Aventador

За купівлю Lamborghini поліцейські віддали 450 тисяч доларів — відносно небагато, якщо врахувати розглянуті вище екземпляри. Крім того, на службі в поліції Дубая є Ferrari, Mercedes, Bentley та інші авто. Найдешевшим серед преміального поліцейського парку вважається Nissan GT-R вартістю у 100 тисяч доларів.

Розвиток в першоджерелі

На відміну від представників арабських країн, американці ставляться до поліцейської транспорту більш практично — вони цінують не гарний зовнішній вигляд, а хороший рівень оснащення машини. При цьому в США використовується чотири основних категорії поліцейських автомобілів:

  • Перехоплювачі — рядові транспортні засоби, які беруть участь у патрулюванні доріг, а також першими виїжджають на виклики, що не представляють особливої небезпеки для громадського спокою;
  • Автомобілі спецслужб — більшість належить ФБР та іншим агентствам, однак і поліція також є власником чималої кількості потужних позашляховиків зі спеціальною розфарбуванням, які входять у цю категорію. До речі, ці машини видаються окружним шерифам — а при виході на пенсію люди, що займають цю посаду, нерідко отримують в подарунок транспортний засіб в оригінальній розфарбуванні, але з демонтованим спецобладнанням;
  • Автомобілі спеціального призначення, до яких відносяться потужні спорткари. Службова інструкція суворо забороняє використовувати їх для погонь без дозволу на те начальника управління. У більшості випадків вони виїжджають на місце найбільших аварій, катастроф і стихійних лих. Тому крім відсіку для озброєння в них знаходиться медичний набір з дефібрилятором, а також інструменти для розбору завалів і різання металу.

Машини поліції США також включають Porsche, Ferrari і Lamborghini — проте зупинятися на них після описи арабської розкоші вже не варто. Замість цього краще з’ясувати, які ж транспортні засоби найбільш популярні у американських правоохоронців і чому?

1 місце. За красиві очі

Як ви думаєте, чому поліцейські машини США, велику частину яких все ще становлять Ford Crown Victoria 90-х років випуску, масово замінюються на Dodge Charger? Може причиною послужив потужний мотор, або місткий салон, або чудова керованість? Ні, основним чинником, завдяки якому ця машина зуміла пробитися в ряди правоохоронців, є страхітливий вигляд.

Автомобиль Dodge Charger

І без того значний транспортний засіб було оснащено чорно-білої забарвленням, лампою-«мигалкою на даху, а також міцною сталевою рамою на передньому бампері. Автомобіль для поліції випускається в двох версіях — базової є Interceptor з двигуном 3,6 (253 кінські сили). Спеціально для швидкого реагування пропонується модифікація Pursuit, оснащена двигуном 5,7 (344 кінські сили).

Тест-драйв автомобіля Dodge Charger:

2 місце. Максимальна прохідність

У той час як ФБР отримують у своє розпорядження дорогі Hummer H2, поліцейські управління окремих штатів задовольняються транспортними засобами простіше. Зокрема, автомобілі американської поліції включають чимало Ford Explorer, більшість з яких належить до третього покоління. Завдяки потужним моторів V8, вони можуть використовуватися як для виїзду на місце злочину, так і для дорожньої погоні.

Автомобиль Ford Explorer

Частина таких поліцейських автомобілів обладнана для перевезення важкого озброєння — аж до великокаліберного кулемета. Інші ж містять спеціальні відсіки, призначені для перевезення небезпечних злочинців — їх використовують під час рейдів на бідні квартали великих міст. Невелика кількість позашляховиків має медичне обладнання — їх часто використовують при доставці допомоги постраждалим в лавинах та лісових пожежах.

3 місце. Місткість на висоті

Крім того, поліцейські машини Америки представлені і великими мікроавтобусами-венамі для перевезення загонів швидкого реагування на місце скоєння злочину. Зокрема, на місце захоплення заручників, здійснення теракту або іншого злочину, классифицирующегося як загроза національній безпеці, виїжджають Ford Econoline, кожен з яких здатний вмістити до 15 поліцейських або 12 спецназівців у повній екіпіровці. До речі, мікроавтобуси Econoline без спеціальної розмальовки нерідко використовують в якості «фургонів доставки квітів», так у поліції США називають мобільні бази спостереження і радіоперехоплення.

Автомобиль Ford Econoline

Останнім часом вищі чини поліції стали говорити, що Ford Econoline надто дорогий в обслуговуванні. Випробування проходять різні варіанти транспортних засобів, однак остаточного рішення прийнято не було. Новий Econoline знаходиться в списку фаворитів, проте поліцейські скептично ставляться до турбомотору автомобіля.

Россійський варіант

Як відомо, «гарячих голів» і злочинців у Росії також вистачає, тому відсутність серйозної технік на озброєнні правоохоронців було б небезпечною зневагою. Автомобілі поліції Росії в більшості своїй представлені вітчизняними моделями, а також недорогими іномарками, які можна десятками і навіть сотнями побачити на вулицях великих міст. Однак трапляються серед них дуже цікаві екземпляри, які не можна обійти увагою.

Італійські традиції в Росії

Головним перехоплювачем Москви виступає Maserati MC Stradale, яка використовується для зупинки порушників, які є власниками преміальних спорткарів. Вибрана ця машина була не дарма. При невеликій масі вона оснащується мотором потужністю 450 кінських сил, що дозволяє їй досягати швидкості в 300 км/год і розганятися до «сотні» за 4,5 секунди.

Автомобиль Maserati MC Stradale

До речі, на відміну від американських і дубайських багатолітрових монстрів, поліцейський перехоплювач Москви досить економічний — за відгуками його витрата палива не перевищує 16-18 літрів на 100 кілометрів. Вартість транспортного засобу без спецобладнання становить 150 тисяч євро. Це також менше, ніж ціна арабського ексклюзиву.

Німецька класика в культурній столиці

Кілька років тому Санкт-Петербург тільки й говорив, що про страшний поліцейський перехватчик, який наздоганяв автомобілі, що рухаються по кільцевій дорозі зі швидкістю близько 250 км/ч. Дійсно, на службі в культурній столиці країни складається Porsche 911, який може розвивати швидкість до 280 км/год. Крім того, пару років тому автопарк поліцейського управління Санкт-Петербурга поповнився ще і Porsche Cayman, купленим на спонсорські гроші.

Автомобиль Porsche 911

Завдяки цьому можна бути спокійним — від поліцейської погоні не піде навіть володар сучасного спорткара. В майбутньому планується закупити ще кілька Porsche. Автомобілі не тільки ефективні, але і створюють позитивну репутацію правоохоронним органам міста.

Рядовий ексклюзив

Якщо ви відвідаєте виставку «Поліцейські машини світу» в Білорусі, яка нещодавно відкрилася в місті Гродно, то з подивом виявите там Porsche Cayenne у розфарбуванні поліції Москви. Дійсно, такі автомобілі несуть службу столиці. Більшість з них призначені для представницьких цілей, наприклад, эскортирования перших осіб держави і важливих іноземних гостей. Однак, відповідно до службової інструкції, не забороняється використовувати їх і при виникненні надзвичайних ситуацій.

Крім того, в ряді великих міст Російської Федерації ви зможете побачити класичні «кубики» — Mercedes G, які використовуються для аналогічних цілей. Причому в Москві і Петербурзі застосовуються базові модифікації таких транспортних засобів, а «заряджені» G55 AMG. Нерідко зустрічаються і менш ексклюзивні, однак, все ж дорогі варіанти, наприклад, Mercedes E, Chevrolet Tahoe, Mitsubishi Pajero, Lexus LX.

Грізна техніка на сторожі громадського порядку

Незважаючи на те, що всі перераховані автомобілі постійно потрапляють в об’єктиви фотографів і заголовки новин, більшість з них рідко бере участь в справжніх спецопераціях. Спорткари і потужні позашляховики служать, швидше, засобом залякування, яке змушує потенційних порушників задуматися про необхідність вступу в конфлікт із законом. А основу автомобільного парку поліції будь-якої країни світу, в тому числі і Еміратів, становлять недорогі транспортні засоби, що володіють важливими якостями — місткістю, маневреністю і економічністю.

Нет комментариев

Пожалуйста, оставьте свой комментарий

*

загрузка...