Кращі автомобілі 2014 року

0
36
Кращі автомобілі

Щороку кілька різних організацій називають кращі автомобілі, орієнтуючись на певні показники. Зокрема, зазвичай транспортні засоби зіставляються по динамічним характеристикам, безпеки, рівнем оснащення і вартості. Додатковим плюсом для кращого автомобіля є і високі продажі, які говорять про народної любові — за рахунок цього можуть нараховуватися додаткові бали в деяких версіях змагання. Саме такою методикою користуються і організатори Нью-Йоркського всесвітнього автосалону — вони використовують поєднання експертного думки, рейтингу продажів і відомостей про безпеку машини. Згідно з їх думку, кращий автомобіль 2014 року — це невеликий хетчбек Audi A3 — щоб дізнатися, чому вибір упав саме на нього, ми розглянемо докладніше цю машину, а також з’ясуємо, хто ж став переможцем у різних номінаціях.

Чемпіон

Чим же відрізняється Audi A3 від своїх конкурентів? Крім нього, основними претендентами на титул кращого автомобіля світу в 2014 році були Mazda 3 і BMW 4. В першу чергу, машина вразила експертів своєю безпекою для пасажирів — це також стало приводом для нарахування додаткових балів. При краш-тесті автомобіль набрав максимальні п’ять зірок рейтингу за рахунок відсутності можливості отримання травм за умови дотримання ПДР. Невеликі претензії у фахівців з безпеки виникли тільки до удару грудною кліткою про кермо у водія і до підвищеного навантаження на гомілки пасажира.

Крім того, він очолив топ кращих автомобілів 2014 року і завдяки оригінальному зовнішньому вигляду, якому віддали перевагу більшість опитаних експертів і автомобільних журналістів. При цьому така особливість аніскільки не заважає практичності — Audi A3 вміщує п’ять пасажирів без зайвого дискомфорту і залишає багато місця для багажу. Підвищення зручності для людей у кращому автомобілі також сприяє наявність мультимедійної електроніки, доступною вже в базовому оснащенні.

Звичайно, не могла не враховуватися і модна нині економічність, а також екологічна безпека автомобіля. Тут Audi A3 отримав додаткові бали за рахунок величезної кількості модифікацій, безпечних для навколишнього середовища:

  • Дизельної Clean Diesel;
  • Гібридної e-tron;
  • Оснащеної газобалонним обладнанням g-tron;
  • Бензинової з турбонаддувним двигуном 1,2 TFSI.

Проте не можна говорити про те, що машина орієнтована тільки на зниження витрати палива і зменшення обсягу шкідливих викидів — адже у виробничу програму також включені такі «заряджені» автомобілі, як S3 і RS3, потужність яких може досягати 367 кінських сил.

Номінанти

Відразу два призи на всесвітній автомобільній виставці отримав невеликий хетчбек BMW i3 — його нагородили за кращий дизайн, а також за чудову економічність. Експертам дуже сподобалося, що такий автомобіль став першим крупносерийным транспортом, спочатку розробленим під електричний привід. Завдяки цьому він має відмінну керованість і комфортабельність, а також позбавлений всіх недоліків традиційного транспорту, переобладнаного під використання основних або допоміжних електродвигунів. Додатковим плюсом стала можливість замовити установку на BMW i3 невеликого бензинового мотора, який використовується виключно в якості генеруючої установки, подзаряжающей батареї і збільшує дальність ходу.Крім того, найкращі автомобілі 2014 року потрапив і спорткар Porsche 911 GT3. І на цей раз фахівці віддали перевагу найбільш економному транспортного засобу серед претендентів — витрата палива у автомобіля в змішаному циклі складає всього 12 літрів на 100 кілометрів. Сподобалося їм і оснащення кращої спортивної машини роботизованою коробкою передач з двома зчепленнями, яка дозволяє перемикати ступені трансмісії без розриву потоку потужності. Звичайно, не варто забувати про динамічні параметри автомобіля, які включають в себе максимальну швидкість до 315 км/год і прискорення до першої «сотні» за 3,5 секунди.

Також був названий кращий автомобіль в представницькому класі — їм очікувано став Mercedes-Benz S-Class. Крім сучасних моторів і неймовірно комфортабельній підвіски фахівці, які проводили оцінювання, також відзначили чудову якість обробки салону, відповідне деяких моделей штучного виробництва. Крім того, вразив їх в кращому представницькому автомобілі і ще один факт — навіть у базовій комплектації він не оснащується жодної традиційної лампою розжарювання. Всі джерела світла представлені діодами, що дозволяє домогтися їх максимальної надійності і дуже високої ефективності.

Альтернативи

Як вже говорилося вище, бажаючих назвати кращий автомобіль року по своїй версії знаходиться чимало. Саме так і вчинив всесвітньо відомий журнал Popular Mechanics, який використав науковий підхід для складання рейтингу. Експерти розробили інтегральну систему оцінювання транспортних засобів, у якій представлена тільки одна суб’єктивна складова — бал за дизайн, присуждающийся редакцією. Згідно з їх даними, кращі авто 2014 року очолює Mazda 6, яка відрізняється невисокою ціною при чудовій комфортабельності і практичності. Крім того, в цьому автомобілі фахівців журналу вразив дизайн — плавний і агресивний одночасно.

Крім того, називає кращий автомобіль і всесвітня асоціація жінок-водіїв. У 2014 році вони віддали перевагу такій машині, як Ford Fiesta, оснащеної турбонаддувним двигуном EcoBoost. За їх словами, автомобіль дуже практичний, виділяється з сірого нудного міського потоку, а також відрізняється чудовими динамічними параметрами при дуже обмеженому витраті палива. Проте думка слабкої статі не було однозначним — тому було вирішено назвати альтернативного переможця в сегменті кросоверів. Подібним кращим автомобілем стала Mazda CX-5, що поєднує в собі практичну трансформацію салону і економічність з можливістю рухатися в дуже активному режимі.

Кращі з кращих

Подібні автомобілі дійсно заслуговують уваги з боку споживачів. Однак це зовсім не означає, що інші не відповідають вимогам, що пред’являються до сучасного транспортного засобу. Насправді експерти вибирають кращі автомобілі, які найбільш близькі до ідеалу — вони можуть випереджати своїх конкурентів лише незначно. Крім того, варто пам’ятати і про суб’єктивної складової такої оцінки — іноді перевага по голосам можуть забезпечити особисті уподобання експертів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here