Кожного водія в Україні торкнуться нові зміни

6
4114
Как выжить в ДТП
Трагічна аварія у Харкові знову порушила тему відповідальності водіїв на дорогах та посилення штрафних санкцій за порушення ПДР (окрім того, можливу перездачу іспитів для власників посвідчень).

Щодня на дорогах України гинуть десятки людей у різних аваріях. Часто причинами таких подій є елементарне нехтування правилами дорожнього руху.

А коли за кермом перебувають чиновники, політики, депутати, мажори, просто багаті люди – автомобіль чомусь перетворюється взагалі на потенційне джерело небезпеки. Можливо тому, що практично ніхто з них не відповідає за скоєне на дорозі. Навіть якщо під колесами їхнього автомобіля гинуть люди.

У судів є можливості та механізми позбавляти прав водіїв за кермування, наприклад, на підпитку. Але вони в більшості не роблять цього. А навпаки, виправдовують таких водіїв.

За словами міністра внутрішніх справ Авакова, торік на дорогах України загинули 3187 людей, а за дев’ять місяців цього року – вже понад 2000.

— Вважаю, що пора ухвалити законодавчі акти, що дозволять запровадити: повсюдне застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень і жорсткі штрафи; радикальне посилення покарання за водіння автомобілів у п’яному вигляді, — написав він.

Народні депутати після останніх подій взагалі запропонували запровадити норму постійної перездачі усім власникам водійських посвідчень.

— Буду пропонувати уряду ввести норму перездачі для всіх власників водійських прав – заявив народний депутат Іван Рибак.Хоча навряд чи запровадження такої норми може кардинально виправити ситуацію. Очевидно, що фігурантка смертельного ДТП у Харкові добре знала, що їхати на червоне світло світлофора заборонено. Але безкарність дозволяє постійно порушувати цю норму.

До речі, саме чинний генпрокурор Луценко під час свого керування МВС збільшив штрафи за порушення ПДР. Але це майже не вплинуло на ситуацію на дорогах. Проте грошики потекли річкою, і особливо привабливими були потоки до приватних кишень окремих посадовців. Хочемо нині повторити цей «успіх»?

Усі водіїв твердо знають, їхати на червоне не можна, заборонено пересікати суцільну смугу, підрізати, їхати напідпитку тощо, але все одно і далі порушують ці норми. Сьогодні високі чини мають турбуватися, чому немає виконання законів, які давно ухвалено.

Хоча у регіональному сервісному центрі при МВС кажуть, що більше водій практикується (перездає), то краще знатиме правила руху.

— Що більше людина практикується, то безпечнішою буде ситуація на дорогах для учасників руху. Однак, наголошую, мова йде лише про законопроект, який ще розглядатиме профільний комітет у Верховній Раді. До речі, з цього приводу у засобах масової інформації було вже багато сказано. Не всі зрозуміли, що йдеться не про «перездачу на права», а про проходження кожні 15 років медичного огляду та заміну посвідчення водія, — каже виконуючий обов’язки начальника РСЦ МВС України в Чернівецькій області Василь Душинський. – Навряд чи такі норми допоможуть підвищити порядок на дорогах, але вже точно призведуть до розширення корупційної складової.

Погляд

6 КОММЕНТАРИИ

  1. А сам депутат Іван Рибак знает правила.Снего и депутатов стоит начять проверку.А потом голосуют умники.

  2. Перескладати екзамени на водійські права повинні ті, хто здійснив аварію,або грубо порушив правила дорожного руху з серйозними наслідками.Водії які їздять десятками років і не мають жодного порушення,чому вони мають здавати екзамени?Друге питання,що школи які випускають водіїв,повинні краще їх готувати.Потрібно збільшити кількість годин на водіння авто,щоб особа ,яка закінчить школу,була повноцінним водієм.Хто такий Рибак ? Чому він має визначати ,чи перездавати ,чи ні,на водійські права.У нас і президент, і уряд, і депутати, забули кому вони служать,і хто їх вибирав.Може спочатку такі важливі питання, виносили б на обговорення в маси,а не вирішували кулуарно в кабінетах.

  3. Фсё так.Да токма мы с вами де? Правильно в Украине,ну а тут батенька фсё возможно.Сцуко как прискорбно фсё хуже и хуже (((:

  4. В 1970 году я сдал на «права» на мотоцикл после самостоятельной подготовки, как и большинство моих сверстников. Лет пятнадцать ездил на всех популярных марках мотоциклов, как одиночек, так и с боковым прицепом. В 1974 году ввели обязательное обучение в автошколе, поэтому на автомобильные права уже сдавал после автошколы. Автошкола практически учит азам и полученное удостоверение дает право самостоятельно обучаться. Что, Иван Рыбак считает, что пересдача -это легкая прогулка? Сколько в стране водителей, сколько нужно задействовать экзаменаторов, сколько денег потечет в карманы экзаменаторов? Депутат считает, что его это не коснется и ему принесут «права» прямо в Раду!

  5. Надо просто повыганять и повесить на площади проходимцев всяких типа Чурок,Алкашей и Жидов (Аваковых, Луценко,Порошенко и тд) Для всех Депутатов, Прокуроров,Министров их жен детей знакомых. кумовей,либо все нажитое забирать в пользу пострадавшего либо смертная казнь тогда будет порядок, А то народ ДОЯТ а сами упыри ездят как хотят и убивают людей пачками,

  6. Маразм все крепчает и крепчает.Вместо того чтобы развивать экономику,они нашли другой легкий выход,залезть гражданам в карман,выдюжат.Мало того сволочи еще и крадут безбожно ,начиная от гаранта.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here