Коли і на скільки подешевшають вживані авто в Україні

0
2810

Напередодні спікер ВР підписав зниження акцизного збору на вживані автомобілі. Такого масштабного зниження ще не було, і українці активно рахують, у скільки тепер їм обійдуться машини з-за кордону.

За підрахунками аналітиків, для розмитнення авто з об’ємом двигуна менше 1 000 см куб треба буде заплатити в 28 разів менше, ніж до прийняття закону: 63 євро замість 1761 євро. За розмитнення автомобіля з двигуном 2 л. акцизний збір складе 534 євро замість 4 882 евро.

Закон вступає в силу з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. Якщо закон опублікують в червні, знижені ставки акцизного податку почнуть діяти з 1 липня 2016 року. Закон діє до 31 грудня 2018 року.

Таким чином, знижені ставки акцизу на вживані автомобілі будуть діяти майже 2,5 року. За розрахунками авторів закону, знижені акцизи стимулюють розвиток авторинку за рахунок появи в ньому сегмента імпортованих б / в авто. Прогнозується, що первинні продажу старих авто в 2016 році виростуть на 20 000 штук. При цьому середній вік авто не буде перевищувати 8 років, оскільки в країнах Євросоюзу автомобілі, які відповідають екостандарти Євро-5 випускаються з 2008 року.

Раніше за його розмитнення ​​потрібно було б заплатити тільки акцизного збору більше 10 тисяч євро, а тепер – всього 400 євро. Правда, є ще 10% ввізного мита і 20% ПДВ, але навіть з урахуванням цих платежів його вартість складе близько 5,8 тисячі євро.

На наших авторинках такий же пропонується мінімум за 7-8 тисяч євро. Експерти прогнозують, що українці швидко навчаться обходити заборону на ввезення не більше одного авто в рік з-за кордону. Масові поставки старих іномарок з Європи можуть знизити ціни і на ті авто, які вже є в українців. Представник Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко вважає, що ціна на б / в автомобіль впаде в середньому на 40%.

“Істотно заощадити все-одно не вдасться” – в свою чергу впевнена Вікторія Потапова.Джерело mmr

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here