Експерти розповіли, звідки везуть пальне в Україну

0
1
Украинский бензин дорожает

Лідируючи позиції за імпортом пального в Україну тримає Білорусь. З Європи бензин та ДП – везуть одиниці. А ось поставки пального з РФ дещо обмежились починаючи з 1 березня, однак залежність України від російського нафтопродукту – залишається значною. Про це УНН розповіли експерти нафтової галузі.

Так, за словами директора науково-технічного центру “Психея”, в Україну везуть пальне із Польщі та Румунії, але ці поставки — не значні.

“Левова частка іде або з Білорусі або з РФ або з нафтового ресурсу РФ. Тобто наша залежність від Росії дуже велика у цьому питанні і це дуже непокоїть.

Є поставки із Польщі, Румунії, але все одно вони не такі значні, як із Білорусі і РФ.

Контракти відкриваються, контракти закриваються, але нам відомо що рівно рік тому назад РФ почала обмежувати поставки пального на наш ринок, мотивуючи це тим, що це пальне може потрапляти в зону АТО і використовуватись збройними силами.

З 1 березня ще очікувалось обмеження поставок із РФ, але ми поки що не відчули, що воно таке критичне”, — сказав він.

За даними експерта Дмитра Маруница, протягом декількох минулих років, більша половина імпорту нафтопродуктів припадала на Білоруські заводи.“Це дані за попередні роки, ситуація змінюється у динаміці, вона не є статичною. Але Білорусь лишається лідером у будь-якому разі. А ось друге, третє, четверте місця — вони можуть коригуватися”, — зазначив він.

Експерт з питань енергетики Богдан Соколовський, повідомив, що за минулий рік в Україну було імпортовано 85% пального, і це — у тричі більше, аніж імпортують інші країни СНД.

“За моїми підрахунками, а вони зводиться до порівняння із іншими країнами, зокрема і СНД, з колишніми республіками союзу, які дуже близькі до нас і схожі по інших параметрах — набагато більше виходить — разів в три більше.

В основному ми завозимо нафтопродукт із Росії, Білорусі — там дійсно якісний продукт, Литва, трошки Польща, багато Румунія. В основному ми завозимо нафтопродукти із тих заводів, які у великій кількості переробляють російську нафту”, — розповів він.

При цьому, за словами експерта, на території Румунії — працюють заводи, які переважно викуплені росіянами.

Б. Соколовський додав, з Румунією, начебто, переконтрактувалася мережа АЗС “ОККО”, однак загалом, інформація про те, з ким саме нафтотрейдера уклав контракт на поставку, як правило, є комерційною таємницею.

При цьому, на офіційному сайті українського представництва литовського заводу “Орлен”, наприклад, у відкритому доступі вказані ті АЗС, яким підприємство постачає нафтопродукти. Серед них, зокрема, “ВОГ”, “КЛО”, “Паралель” тощо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here