Чому литовські авто стали поперек горла президенту та його друзям

5
6754

Якщо ви думаєте, що в Україні економічна криза, це не зовсім так. У декого справи йдуть просто чудово. Ось автомобільна компанія “Богдан Моторс” днями виграла тендер на поставку місту Києву тролейбусів на півмільярда гривень.

Компанія “Богдан”, як відомо, належить Олегу Гладковському – давньому другу та бізнес-партнеру президента Порошенка. Гладковський сьогодні обіймає посаду заступника секретаря Ради Національної безпеки та Оборони. Сам президент ще кілька років тому теж був серед співвласників “Богдана” і одразу після його перемоги на виборах, на компанію просто посипалися замовлення від місцевих адміністрацій на купівлю автобусів та тролейбусів.

З урахуванням останнього столичного тендеру, “Богдан” за роки президентства Порошенка розпродав вдячним споживачам своєї продукції на понад мільярд гривень. Але це ще не все, оскільки “Богдан-Моторз” займається також виробництвом китайських автомобілів на своєму заводі в Черкасах. Як пишуть на офіційному сайті “Богдану”, переобладнання черкаського заводу під випуск китайських легковиків обійшлося друзям президента в 330 мільйонів доларів.

Тепер вам зрозуміло, чому влада досі ніяк не наважиться на суттєве зменшення мит та податків при ввезенні іномарок з Європи. Бо вживані європейські авто – це прямий конкурент нових китайських автівок, які збираються на заводі друга президента Гладковського та “Деу-Ланосів”, що виробляються на “АвтоЗАЗі” колишнього регіонала Васадзе. Хто ж купуватиме за 10 тисяч доларів диво китайського автопрому, якщо за вдвічі, а то й в тричі меншу ціну можна взяти “Ауді” чи “Фольксваген”, нехай і з пробігом, але по європейських дорогах.

І це не враховуючи того, що “Богдан-моторз” є ще й одним з найбільших імпортерів в Україну нових корейських автомобілів “Хюндай” та “КІА”. Саме тому, провладні депутати ніяк не наважаться на суттєве зменшення мит для ввезення європейських авто. Бо друзям президента та їхнім колегам по вітчизняній автомонополії доведеться попрощатися з чималими грошима, які вони щороку отримують. І ось уже депутати пропонують обкласти щоденним податком в 2 євро водіїв автівок на європейських номерах.

А також притиснути непомірними штрафами тих, хто ухилятиметься від сплати цього щоденного мита. Отож, з одного боку на депутатів тиснуть їхні політичні покровителі, що мають великий автомобільний бізнес в Україні. З іншого боку, в депутатів в депутатів попереду вибори і їм треба ще якось обиратися до Верховної Ради, а тому зовсім не хочеться злити суспільство. Суспільство, яке не може зрозуміти, чому вживані німецькі іномарки коштують в Україні в кілька разів дорожче, ніж в Європі.

І це при українських-то зарплатах, які набагато менші за європейські. Ось так і зависла Україна сьогодні на литовських номерах між жадібністю можновладців і потребою суспільства в зміні правил гри.autotheme

5 КОММЕНТАРИИ

  1. Сначала закон про ввоз, потом ввоз и не наоборот. А скандал вокруг неоформленного автохлама поднимают те же элементы, которые ранее кредитов по поддельным справкам набрались, потом отдавать не хотели- то доллар им по пять сделай, то пусть государство за нас вернёт — опять тот же бред- мы не законно притащили авто, но нам обязаны. Жестко запретить эксплуатацию не растаможенного, а самым активным с шинами и перекрытиями дорог дать по шее. И нечего про заводы писать фигню всякую- что, в Украине даже такие заводы не нужны? Ну ну….

  2. Есть простое решение. Назначить дату, с которой вводится нормальная растаможка со всеми акцизами и «сертификациями» да прочими наворотами. Кругом-бегом вместе с номерами это должно стоить не больше, чем в Европе, да и то — сопредельной. До этой даты весь «контрабас» должен быть вывезен и при соответствии нормам нового закона — ввезен и надлежаще оформлен. Кто дальше хочет ездить на бляхах — въезд по доверенности от владельца, заверенной в нашем посольстве (консульстве). При этом, уплачивается дорожно-экологический сбор (скажем 5 евро в неделю), нужен действующий техосмотр, украинская страховка и пребывание машины в Украине по нормам безвиза — 90 дней каждых 180 с дальнейшим вывозом. Всего — не более 180 дней в году, иначе к тебе применяются правила, как к резиденту и тогда или полная растаможка, или конфискация.

  3. Сделайте скоты нормальную законную регистрацию…
    И если кто желает почитайте недавнее высказывание что написал Генеральный директор Всеукраинской ассоциации автомобильных импортеров и дилеров Олег Назаренко.
    Он смешал нас — простых людей с д… и после этого хамски советуют нам покупать «свои» авто по цене суперкара!!!

  4. Стас- ты прав 100%!!! Согласен полностью!!!!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here