Чи може водій обманути алкотестер?

0
727
пить за рулем

Способи обману алкотестера: міф чи реальність?

Алкотестер — це складний вимірювальний прилад, який визначає відсоток вмісту парів етилового спирту у видуваємому повітрі.

Похибка вимірювань у професійних алкотестерів не повинна перевищувати 0,02 проміле.

А сам сенсор працює за досить складним принципом:

  • напівпровідниковий — молекули спирту осідають на провіднику, тим самим підвищують опір струму;
  • електрохімічний — відсоток спирту визначається за рахунок реакції, що окислилась  в присутності каталізатора;
  • інфрачервоний — спектрограф, налаштований на хвилю поглинання молекул етанолу.

У багатьох водіїв виникає питання, чи можна обдурити алкотестер?

Спробуємо розібратися.

Як обдурити алкотестер?

На даний момент відомий тільки один реально діючий спосіб. Це вентиляція легенів перед тим, як будете дути в трубочку.Чому це працює?

Спирт, міститься в крові. У легені надходить венозна кров, що наповнюється киснем, щоб далі відправитися по артеріях і капілярах. Пари спирту разом з вуглекислим газом ми видихаємо.

Відповідно, якщо добре провентилювати легені, зробити кілька глибоких вдохів і видихів, то короткочасно вміст парів спирту у видихуваному повітрі зменшиться. Але незначно.

Так, прості виміри показують, що після випитого фужера шампанського або пляшки пива вміст етанолу підвищується з 0,16 до 0,25-0,3 проміле. Якщо ви зробите глибокі вдохи і видохи, то цей показник складе 0,2-0,24, тобто зменшиться на 0,05-0,06 проміле.

Висновок: даний метод допоможе вам, якщо ви випили пляшку пива або келих слабенького винця. Якщо ж людина прийняла на груди з півлітра без закуски і запила це все пивом, то ніяка гіпервентиляція не допоможе — навіть за перегаром можно буде визначити, що чоловік п’яний, причому з великої відстані.

Обман алкометра3

Інші способи обдурити алкометр

В принципі, тут можна було б і закінчити статтю, бо як алкотестер аналізує повітря і знаходить в ньому молекули етанолу. Всі ж інші запахи, якими водії намагаються перебити перегар, алкотестеру байдужі.

Відповідно, ні жувальна гумка, ні насіння, ні антиполіцай або спрей для ротової порожнини не зможуть допомогти, оскільки молекули етанолу надходять у легені крові.

Багато водіїв хвалять такі успішні, на їх погляд, методики обдурити алкотестер:

  • жування чаю або кавових зерен;
  • поїдання шоколаду;
  • споживання солодкої води;
  • м’ятні льодяники, цукерки «Барбарис» і так далі.

Ходять легенди, що соняшникова олія дуже добре приховує запах. Це дійсно так. Якщо випити 50-70 мл олії перед п’янкою, то можна сп’яніти не так швидко, оскільки утворюється плівка на стінках шлунка. Тільки рано чи пізно алкоголь все одно надійде в кров. Так що соняшникова олія теж не здатна вам нічим допомогти.

Висновки: обдурити професійний алкотестер неможливо.

Глибокі вдохи і видохи допоможуть тільки, якщо випито мало. Всі інші способи — це казки для водіїв. Тому редакція порталу AutoDriving радить не сідати навіть після випитої пляшки пива за кермо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here